Курси НБУ $ 39.79 € 42.38

ЛЕГІОНЕРИ В РОЛІ БОМБАРДИРІВ

Ігри десятого туру, які розпочались ще у минулу неділю, закінчились, можна сказати, феєричним поєдинком, між “Дніпром” і “Металургом”...

Ігри десятого туру, які розпочались ще у минулу неділю, закінчились, можна сказати, феєричним поєдинком, що проходив у понеділок, між давніми друзями і суперниками — “Дніпром” і “Металургом”. Цей матч був цікавим насамперед протистоянням українських футболістів, які захищали спортивну честь Дніпропетровська, і легіонерів із Запоріжжя, які виступали у формі “металургів”. Ця зустріч за своїм сценарієм, за видовищністю, а головне — за високою результативністю була найцікавішою у турі. Слід сказати, що у господарів поля усі голи до свого активу записали українці — Сергій Назаренко (двічі) і Олександр Мелащенко, а в гостей м’ячі забивали виключно іноземці — перуанець Андреас Мендоса (двічі) і Аніс Бусаїді з Тунісу. Отже, бойова нічия — 3:3.
А найбільша сенсація сталася у Донецьку, де місцевий “Шахтар”, який у шістнадцяти іграх поспіль перемагав усіх своїх суперників у минулому і нинішньому чемпіонатах, поступився харківському “Металісту” — 0:1. Ця поразка гірників виглядає несподіваною ще і тому, що гості останній раз забивали гол у ворота “Шахтаря” ще у 1999 році, а єдине очко відвоювали у гірників на їх полі 14 (!) років тому. А якщо взяти до уваги, що гірники напередодні гри з “Металістом” у Лізі чемпіонів розгромили шотландський “Селтік”—3:0, то харків’яни дійсно заслуговують похвали.
Найближчі переслідувачі донбасівців — динамівці Києва — без особливих зусиль завдяки влучним ударам Андрія Гусина і бразильця Рудольфо довели свою перевагу над бориспільським “Борисфеном”. До речі, це був реванш столичного клубу над цим суперником за поразку з таким же результатом у минулій першості.
Ще три іноземці забивали м’ячі у матчі “Таврія” (Сімферополь) — “Кривбас” (Кривий Ріг). Спочатку у господарів поля відзначився грузинський футболіст Васил Гігіадзе. На його гол ще у першому таймі відповів білорус Микола Кашевський. А останню крапку в цій зустрічі поставив молдаванин Олександр Попович, який приніс перемогу “Кривбасу” — 2:1.
За подібним сценарієм розгортались події у поєдинку між ужгородським “Закарпаттям” і київською “Оболонню”, щоправда, тут забивали лише українці. Як і у попередній грі, рахунок відкрили місцеві футболісти (Валентин Слюсар). Але ще до перерви киянин Ігор Продан встановив рівновагу, а згодом його товариш по команді Валерій Іващенко провів другий гол, який приніс столичному клубу три очки.
Два матчі закінчились внічию. Запорізький “Металург”, який був попереду, після першого тайму в поєдинку з маріупольським “Іллічівцем” — 2:0 (голи на рахунку Іраклія Модевадзе і Юрія Максимова) не зумів втримати свою перевагу. У другій 45-хвилинці два влучні удари Сергія Закарлюки вирівняли становище на полі — 2:2. Був близьким до перемоги одеський “Чорноморець”, який до 90-ої хвилини вів у рахунку в зустрічі з полтавською “Ворсклою-Нафтогаз” (гол в активі Костянтина Балабанова). Однак уже на третій доданій арбітром хвилині полтавчанин Сергій Хістєв встановив рівновагу — 1:1. Нагадаю, до цього поєдинку “Ворскла-Нафтогаз” програла у нинішньому чемпіонаті вісім матчів поспіль із загальним співвідношенням забитих і пропущених м’ячів 0:12.