Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
Фіолетова та червона бульба на Волині – це реальність (ФОТО)

Волинь-нова

Фіолетова та червона бульба на Волині – це реальність (ФОТО)

Більше 30 сортів «другого хліба» було представлено на Дні поля, який відбувся на базі фермерського господарства «Еко-Тур», що хазяйнує в селі Усичівські будки Луцького району та займається насінництвом картоплі, озимої пшениці, сої

Ірина РЕПЕТУХА


У заході, який проводився третій рік поспіль, взяли участь понад сто виробників бульби як волинських, так і з інших областей України.



На демонстраційних ділянках учасники зібрання оглянули посіви «другого хліба» вітчизняної та зарубіжної селекції, різних груп стиглості.



Під час теоретичної частини багато корисної інформації мали змогу почерпнути вони з презентацій партнерів господарства. А це - установи та кампанії, які постачають агропромисловому комплексу якісне насіння картоплі, добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку.
На демонстраційних ділянках учасники зібрання оглянули посіви «другого хліба» вітчизняної та зарубіжної селекції, різних груп стиглості. Побачили вони навіть лікувальну картопельку, яка містить велику кількість антиоксидантів. Це – сорти «Солоха» з інтенсивним фіолетовим забарвленням м’якуша, та «Хортиця» - яскраво червона всередині, виведені Інститутом картоплярства НААН України. До речі, цю «кольорову» бульбу усі бажаючі мали можливість ще й скуштувати.
Із зразків, яке представило товариство, що забезпечує сільгоспвиробників якісним посадковим матеріалом, лише два сорти давно використовуються в Україні. Усі решта в його портфоліо мають позначку «NEW». Це, зокрема, «Есмі», «Арізона», «Еволюшн», «Мадлен» тощо. Ще одна фірма-оригінатор також показала, здебільшого, свої новинки – «Паролі», «Балтік Роз», «Сорая» та інші. Аграрії дізналися й переваги сортів картоплі німецької селекції від українського представництва кампанії цієї країни. Серед них найпопулярнішим у Польщі є «Венета» за високі смакові якості.



Крім цього, сільгоспвиробники на демонстраційних ділянках озимої пшениці ознайомилися з новими німецькими сортами цієї культури, що мають високий генетичний потенціал. Було озвучено, наприклад, що один з них - «Самурай» - може дати урожайність 100 і більше центнерів з гектара.



Технологічними моментами охоче ділився з гостями голова фермерського господарства «Еко-Тур» Василь Аршулік.
У ході Дня поля прозвучало, що для отримання високого врожаю дуже важливо використовувати якісне насіння, правильно підібрати сорт, застосовувати прогресивні технології. Власне, у цьому учасники заходу переконалися на власні очі.



Telegram Channel