Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
На Волині знайшли невідоме поховання часів Першої світової війни

Волинь-нова

На Волині знайшли невідоме поховання часів Першої світової війни

Відбулася спільна пошуково-розвідкова експедиція Спеціалізованої установи «Волинські старожитності», Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, ГО «Пам’ять Вітчизни»

Олексій ЗЛАТОГОРСЬКИЙ


Вона проходила на території Цуманської селищної ради та Берестянської сільської ради Ківерцівського району. Участь в експедиції взяли археологи, краєзнавці, студенти та школярі-скаути. Роботи проводили у районах боїв І світової війни (тут стояв фронт у 1915 році та відбувалися військові дії у 1916 році під час Брусиловського прориву) та на місцях дислокації партизан періоду ІІ світової війни.
Обстежено австрійські окопи так званої позиційної війни 1915-1916 років, виявлено нові локації поховань військових, а також поховання невідомих періоду ІІ світової війни поблизу Берестяного. Усі вони ще чекають свого дослідження.На прохання цуманського селищного голови Анатолія Дорощука, експедиція перевірила поховання невідомого, що вже було частково знищене.Як розповів сторожил Олександр Манюк, 1942 року народження, у 1984 році невідомі поруч з його подвір’ям розкопали кістяк, забрали у нього шкіряний пас з пряжкою з австрійським гербом, а останки присипали землею. На місці, вказаному господарем, археологи заклали невелику траншею розмірами 2х3 м і вже на глибині 0,20 м від денної поверхні виявили фрагменти кінцівок. Ґрунт у місці траншеї мав перевідкладений характер, тобто хтось активно його перекопував. Хоча слідів поховань не спостерігали. Проте на глибині 0,60 м таки знайдено останки людини. На прохання господаря та селищного голови, учасники експедиції не повторили історії 1984 року, а ексгумували останки, які з часом будуть перепоховані на місцевому кладовищі. На останок учасники експедиції відвідали Лопатенський меморіальний комплекс і ознайомились з історією радянського руху спротиву та історією лісу.


Фото Олексія ЗЛАТОГОРСЬКОГО.

Telegram Channel