Курси НБУ $ 41.66 € 43.70
Дев'ять волинян крутили педалі володіннями князів Радзивіллів

Волинь-нова

Дев'ять волинян крутили педалі володіннями князів Радзивіллів

Тестували новий веломаршрут

Вже втретє в цьому році, на теренах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», була організовано та проведено веломандрівку. Цього разу, 12 липня, 9 велолюбителів досліджували південну частину Цуманської пущі. Мандрівка пролягала як територією Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», так і прилеглими місцевостями.



На шляху зустрічались мальовничі краєвиди південної частини Цуманської пущі, де починається Волинська височина.



Нитка маршруту: станція «Олика» (с. Дерно) - давнє городище в с. Одеради – заповідне урочище Божетарня – с. Чемерин – с. Метельне – Покровська церква 1810 р. – заповідне урочище Культура – смт. Олика – с. Залісоче – гідрологічна пам'ятка природи «Гор'янівські джерела» – ботанічна пам'ятка природи «Меморіальна діброва» – залізнична станція «Ромашківка» (протяжність маршруту біля 50 км).


Під час веломандрівки було відвідано історико-культурні пам’ятки та об’єкти природно-заповідного фонду. На шляху зустрічались мальовничі краєвиди південної частини Цуманської пущі, де починається Волинська височина. 


На окраїні села Одеради оглянуто городище XI-XIII ст., розташоване на окремому пагорбі невеликої притоки р. Путилівки. Після цього майстер з охорони природи, Петро Дубина, провів оглядову екскурсію заповідними урочищами Божетарня та Культура, які є цікавими природними та краєзнавчими об’єктами з добре розвинутою мережею ярів та балок, що надає цій місцевості особливої краси та мальовничості. Дана територія усіяна залишками мереж окопів та бліндажів часів Першої світової війни, адже саме по даній території довгий час проходила межа фронту. В урочищі Культура оглянули ділянки з старими ялинами, обхват стовбурів понад 2,5 – 3м.



В селищі Олика та околицях відвідали архітектурні пам'ятки, пов'язані з історичною спадщиною князів Радзивіллів.



Несподіванкою було побачити поміж залишків окопів дуби віком понад 300 років та добре збережену дерев’яну 207-літню церкву в селі Метельне, які дивом уціліли під час Луцького прориву в 1916 році.


В селищі Олика та околицях відвідали архітектурні пам'ятки, пов'язані з історичною спадщиною князів Радзивіллів, зокрема: один з найдавніших костелів Волині – Св. Петра та Павла (1450 рр.), величний колегіальний костел Святої Трійці, збудований у першій половині ХVII, за взірцем римського храму Іль – Джезу, старовинний замок князів Радзивіллів, який є першим замком бастіонного типу на Волині, 233-літню муровану Стрітенську церкву та давню в’їздну браму.


В селі Гор’янівка оглянули гідрологічну пам'ятку природи «Гор’янівські джерела», які потребують детальнішого вивчення та облаштування.

Telegram Channel