ДО НАС ІДЕ ГРИП - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.99 € 32.34

ДО НАС ІДЕ ГРИП

У цьому сезоні слід очікувати епідемію грипу, викликану вірусами типів «А» і В»...

У цьому сезоні слід очікувати епідемію грипу, викликану вірусами типів «А» і В».
Про це повідомила на прес-конференції, що відбулася в обласному Центрі здоров’я, епідеміолог обласної санітарно-епідеміологічної станції Ольга Полухтович. За її словами, населення до цих вірусів не має імунітету. Отож, очікується, що хворих на грип восени і взимку буде більше, ніж у цю пору торік. Грип почне «косити» волинян вже з середини листопада. Епідемію слід очікувати, вважає Ольга Полухтович, у січні.
Щоб зменшити кількість хворих на грип, епідеміологи радять усім волинянам терміново зробити щеплення. Оскільки в Україні вакцину проти названих збудників грипу не виробляють, то медики рекомендують скористатися імпортними — Ваксигрипом (Франція), Флюариксом (Бельгія, Німеччина), Інфлуваксом (Нідерланди). Очікується, що людям, які відносяться до групи ризику, — дітям, які проживають у Будинках дитини, інтернатах, а також мешканцям геріатричних пансіонатів, щеплення зроблять безплатно. Епідеміологи звернулися до головного управління праці та соціального захисту населення, управління освіти та науки облдержадміністрації з проханням виділити кошти на придбання протигрипозної вакцини.
Решті ж волинян доведеться купувати її в аптеках. За словами Ольги Полухтович, за одну дозу імпортної вакцини доведеться викласти 40—45 гривень. Словом, придбати її зможуть лише заможні люди. А як вберегтися від грипу решті волинян?
Медики радять побільше їсти вітамінів, часнику, цибулі, меду, пити настойку ехінацеї, не переохолоджуватися. А якщо вже захворіли — сидіти вдома.
Євгенія СОМОВА.