Курси НБУ $ 39.60 € 42.28

СІМ ТУРІВ ’ВОЛИНЬ’ НЕ ПРОГРАЄ

Луцька «Волинь» продовжила свою безпрограшну серію у чемпіонаті України з футболу серед клубів вищої ліги.

Після поєдинку тринадцятого туру у Кривому Розі з «Кривбасом», який закінчився внічию — 0:0, наші земляки не знають невдач у семи зустрічах поспіль. Нагадаємо, що востаннє лучани залишали поле у пригніченому настрої ще 29 серпня після домашньої поразки від донецького «Металурга» (1:2). Поки що немає подробиць, як проходила остання гра, але відомо, що на 74-й хвилині суддя вилучив з поля нігерійського легіонера «Волині» Харрісона Омоко, і більше ніж чверть години команда грала вдесятьох.
Хотілося б ще відзначити, що, коментуючи у цей же вечір матч «Шахтар» (Донецьк)—«Закарпаття» (Ужгород), вихованець волинського футболу, нинішній капітан команди гірників Анатолій Тимощук відзначив, що лучани у нинішньому чемпіонаті — найреальніший претендент на участь у розіграші континентального Кубка УЄФА.
А тим часом «Шахтар», який у трьох попередніх турах втратив шість очок з дев’яти, неймовірними зусиллями (завдяки пенальті, реалізованому на 83-ій хвилині бразильцем Брандао) зумів з мінімальною перевагою взяти верх над закарпатцями, які, до речі, 20 турів поспіль не знають нічиїх (враховуючи і минулий чемпіонат).
Щось дивне творилось у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського, де «Оболонь» приймала чинних чемпіонів країни. На 37-ій хвилині динамівці були попереду — 5:0 (!). І усі голи забили бразильці: по два м’ячі записали до свого активу Клебер і Ринкон (останній — обидва з пенальті), а також Родольфо. У другому таймі розгром «пивоварів» довершили білорус Валентин Белькевич і узбек Максим Шацьких.
Зарубіжні гравці вирішили долю ще двох матчів. Так, полтавська «Ворскла-Нафтогаз», яка останній раз перемагала вдома ще 15 липня (перший тур), спромоглася здобути три очки у сімферопольської «Таврії» завдяки результативному удару молдаванина Сергія Єпуряну (33 хв.).
Бориспільський «Борисфен», який ще не вигравав у донецького «Металурга», і цього разу поступився суперникові. Прикрий гол для футболістів з Київщини і рятівний для клубу з Донбасу провів на останніх секундах поєдинку перуанець Мендоса. Дніпропетровський «Дніпро», який три останні зустрічі у чемпіонаті завершував нічиїми і уже декілька місяців не забивав голів у гостях, знову задовольнився нічиєю, хоча результативною — 1:1. У матчі з «Металургом» у Запоріжжі гості першими добились успіху (Руслан Костишин, 14 хв.), однак грузин Іраклій Модебадзе за 25 хвилин до фінального свистка вирівняв становище — 1:1.
Ще один легіонер приніс своєму клубові перемогу. У поєдинку «Арсенал» (Київ) — «Чорноморець» (Одеса) на 34-ій хвилині Костянтин Балабанов вивів гостей вперед. Наприкінці першого тайму Сергій Мізін встановив рівновагу — 1:1. Та на 73-ій хвилині поляк Мацей Ковальчик провів вирішальний гол, який приніс столичному клубові перемогу.
Харківський «Металіст», котрий у попередньому турі зазнав невдачі у Луцьку від «Волині» (2:4), у звітному турі приймав на своєму полі маріупольський «Іллічівець». Як і у Полтаві, а також у матчах за участю обох донецьких клубів, долю цієї зустрічі вирішив лише один гол. Його у ворота гостей на 24-ій хвилині забив харків’янин Сергій Селезньов, який реалізував пенальті. До речі, цей футболіст відзначився і у згаданому поєдинку в Луцьку, провівши 11-метровий у ворота «Волині» на 90-ій хвилині за рахунку 1:4.
Тепер у чемпіонаті України настала тривала пауза. Викликана вона відбірковим матчем до чемпіонату світу-2006 між збірними Туреччини і України (17 листопада), повторними чвертьфінальними іграми Кубка України (20—21 листопада), поєдинками групових раундів Ліги чемпіонів і Кубка УЄФА (23—25 листопада). Нагадаємо, що 19 листопада «Волинь» зіграє кубковий матч-відповідь у Києві проти «Динамо», а 28 листопада у рамках чемпіонату України прийматиме на своєму стадіоні донецький «Шахтар».