НАЙКРАЩИЙ МАТЧ КОМАНДИ БЛОХІНА - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

НАЙКРАЩИЙ МАТЧ КОМАНДИ БЛОХІНА

Якщо б перед цим матчем якийсь український вболівальник заявив, що збірна України переможе в Стамбулі з рахунком 3:0, то його б назвали божевільним...

Якщо б перед цим матчем якийсь український вболівальник заявив, що збірна України переможе в Стамбулі з рахунком 3:0, то його б назвали божевільним. Утім, це не сон, а реальність. Обігравши турецьку команду, підопічні Блохіна завершають 2004 рік одноосібними лідерами другої групи.
Тривог напередодні гри з турками було чимало. Насамперед вони пов`язані з травмами Тимощука, Венглинського та Ротаня. Підлили масла в огонь і Чечер, Зотов та Закарлюка, які були відраховані з національної команди за порушення спортивного режиму. Не був секретом і той факт, що й сам Блохін у грі з Туреччиною розраховував на те, щоб не програти. Щоправда, вихід на поле в синьо-жовтих футболках трьох номінальних форвардів – Шевченка, Вороб’я та Вороніна — свідчив зовсім про інше.
Віддамо належне Блохіну - у грі з турецькою командою він обрав найбільш оптимальний варіант. Наситивши півзахист гравцями руйнівного плану та побудувавши чітку гру в захисті, швидкі Воронін та Шевченко раз за разом залишали позаду себе захисників господарів, використовуючи швидкі контратаки після довгих передач зі своєї половини поля. Вже на 4-ій хвилині гри атака українців завершилася порушенням правил проти Шевченка, який зі штрафного влучив у “стінку”. За хвилину мали забивати турки, але вихід Ніхата сам на сам з Шовковським український воротар перервав. Те, що у збірної Туреччини найбільші проблеми в захисті, довів Андрій Воронін. Форвард “Байєра” отримав пас від Вороб’я, віддав передачу на Шевченка, але м`яч дістався Гусєву, який ударом метрів з 19-ти відкрив рахунок — 1:0. Через вісім хвилин турків засмутив Шевченко. І знову асистентом був Воронін — 2:0.
Своєї відповіді на два голи української команди турки так і не дали. Удари здалеку брав без проблем Шовковський, який до того ж дуже вдало зіграв на виходах після численних кутових. 35-та хвилина стала ще одним невикористаним моментом українців для взяття воріт. На “побачення” з Рюшту виходив Воронін. Українець зіткнувся з воротарем за межами штрафного майданчика і голкіпер впав. Андрій, підхопивши м`яч, метрів з 20-ти бив по порожніх воротах, але м’яч влучив у перекладину. Трохи пізніше лише дивом не влучив у ворота Шовковського Караденіз, який бив з гострого кута.
Другий тайм проходив за великої переваги збірної Туреччини. На 47-ій хвилині лише чудова реакція Шовковського врятувала збірну України від голу після удару з кількох метрів Караденіза. Щоправда, небезпечних моментів біля воріт української команди було не так і багато. Турки, яким не дали зіграти в дрібний пас та позбавили їх простору поблизу штрафного майданчика українців, виглядали дещо безпорадно. На 60-ій хвилині Блохін здивував вдруге. Цього разу заміною. Замість активного Вороніна, який провів у збірній України, напевно, найкращий матч за свою кар`єру, вийшов Рикун. Утім, мусимо визнати, із заміною Олег Володимирович вгадав.
До третього голу у ворота Рюшту ще один момент забити мав Шевченко. Після пасу Рикуна Андрій вийшов сам на сам з воротарем, обіграв того, але за мить до удару Рюшту все-таки забрав м’яч у руки. Та свій гол Шевченко забив. На 88-ій хвилині Рикун віддав пас Андрію й той ударом в падінні довів рахунок до 3:0. Після цього на поле полетіли пляшки, яких особливо багато було за воротами Шовковського, а одна навіть долетіла до центра поля...
Отже, підсумок: розгром турецької збірної і найбільша перемога синьо-жовтих над командою, яка входить до еліти світового футболу. До речі, на 90-ій хвилині Шевченко міг зробити й хет-трик. Побачивши, що Рюшту вийшов далеко з воріт, форвард метрів з 45-ти пробив, але Рюшту кінчиками пальців перевів м`яч з-під перекладини на кутовий. На цій оптимістичній ноті футбольний 2004 рік для збірної України закінчився. Попереду — 9-те лютого 2005 року, коли збірна України поїде “брати” Албанію.