У ВІДДАЛЕНИХ ПОЛІСЬКИХ СЕЛАХ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.41 € 32.34

У ВІДДАЛЕНИХ ПОЛІСЬКИХ СЕЛАХ

На Ратнівщині є більше двадцяти сіл, де нема виборчих дільниць. А ще — багато хуторів.

На Ратнівщині є більше двадцяти сіл, де нема виборчих дільниць. А ще — багато хуторів.
У селі Теребовичі, яке належить до Язавненської виборчої дільниці № 170, — 88 виборців. Колись воно мало свою виборчу дільницю. Потім її ліквідували. І тепер виборці змушені добиратися у сусіднє село хто чим зможе. А туди — п’ять кілометрів.
Втім, мешканців цього, прямо скажемо, забутого села хвилює не лише те, як здійснити своє волевиявлення, а й як їм далі жити. Коли я на дорозі зупинив візника Василя Штика, то його пасажири відверто заявили, що їдуть голосувати за «нову владу», адже стара, мовляв, не здатна вирішувати їхні болючі проблеми. У їхньому селі — сімнадцять учнів. Серед них є і першокласники. Як їм добиратися за п’ять кілометрів у Язавненську школу?
Як зазначила голова комісії Валентина Левонюк, планувалося організувати підвезення людей на виборчу дільницю з тих же Теребович та Боровухи. Однак уже наближалася обідня пора, а транспорту так і не було — не спрацював сільський голова.
Члени виборчої дільниці № 169 села Самари свою роботу в неділю розпочали, як і в день першого туру виборів, з молитви “Отче наш”. Виборці і цього разу були дуже активні. Але настрій усім зіпсувала член дільничної виборчої комісії від кандидата в Президенти Януковича Олена Шинкарук, яка вдалася до порушення виборчого Закону — видавала бюлетені без підпису. Це запримітив член комісії Петро Тарасюк, який сидів поруч з нею. Він і забив тривогу. Скільки всього на її рахунку таких фальшивок, комісія мала встановити уже під час підрахунку голосів.
Але, як з’ясувалося, гіркий урок не пішов на користь. Член комісії Віра Петручик невдовзі теж “відзначилась”: видала одному з виборців бюлетеня теж без свого підпису. Але це виявив спостерігач Микола Сидорук.
На виборчій дільниці № 171 села Самари-Оріхові члени комісії свою роботу розпочали при гасових лампах. Ось уже третю добу в селі не було електросвітла. В клубі, де знаходилась дільниця, було холодно, неначе у псарні. активність людей тут була одна з найнижчих у районі.
— На території дільниці аж п’ять хуторів, які знаходяться на відстані до трьох кілометрів. І до жодного з них не прочистили дороги від снігу. А там в основному живуть пенсіонери. Як їм добратися? — пояснював член комісії Михайло Гурич.
Не обійшлось тут і без тиску на голову дільничної комісії Валентину Понікарчук. За її словами, лісники Гірниківського лісництва вимагали в неї, щоб видала відкріпні посвідчення не лише для них, а й для їх рідних та ще “за когось”. В іншому випадку, мовляв, будуть шукати на неї компромат. Та погроз вона не злякалася.
А на Жиричівській дільниці № 155 сталось “ЧП”. Туди приїхала автобусом, який виділило керівництво СВК, для голосування за відкріпними талонами ... педіатрична служба центральної районної лікарні, яку очолює Іван Лях. Він, до речі, на цій дільниці був... спостерігачем.
На вибори у Ратнівському районі прийшло 80,71 відсотка виборців. За Віктора Ющенка проголосувало 78,65 відсотка (прибавка в порівнянні з результатом першого туру — дев’ять відсотків), а за Віктора Януковича — 18,2 відсотка.
Іван КАПІТУЛА.