Влада знає, як заробляти гроші «з повітря»: кладе на депозит
Близько 205 мільйонів гривень отримала Рівненська область на ремонт доріг у рамках так званого митного експерименту. Загалом до кінця року очікують ще 200 мільйонів гривень від Рівненської митниці. На сусідній Волині митних надходжень більше, окрім того, тамтешня місцева влада ще й навчилася на них заробляти — кладе на депозит. З початку року волиняни вже одержали від банку 9,2 мільйона гривень відсотків, причому автошляхи ремонтують не з гіршим успіхом, аніж на Рівненщині
Левко ЗАБРІДНИЙ
На рахунок в «Укргазбанк» волиняни поклали близько 400 «митних» мільйонів. Нагадаємо, Волинь ще з минулого року бере участь в експерименті, за якого 50% від перевиконання митних надходжень спрямовують на ремонт доріг області. Рівненщину включили до проекту тільки цьогоріч.
На рахунок в «Укргазбанк» волиняни поклали близько 400 «митних» мільйонів.
Як зазначає заступниця директора департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації Валентина Максимчук, кошти на депозит кладуть поступово, коли ті надходять. Частина з 400 мільйонів гривень — минулорічні залишки, частина — перевиконання митних надходжень цього року.
— Гроші підрядникам, які ремонтують дороги, сплачуємо після того, як вони закінчать роботи, а перед цим ще потрібно виготовити проектно–кошторисну документацію, провести тендер. Поки тривають процедури, суми лежать на банківському депозиті, — зазначила пані Максимчук. — За першої ж потреби ми їх знімаємо. Уже отримали з початку року 9,2 мільйона гривень відсотків. Ці кошти спрямовуємо у загальний фонд, тобто зможемо їх використовувати не лише на ремонти автомагістралей. «Укргазбанк» обрали, бо він виграв конкурс, запропонувавши найвищі відсотки на депозити — 16,5% річних.
Як зазначає директорка департаменту фінансів Рівненської облдержадміністрації Лідія Біляк, на Рівненщині теж практикують вкладення бюджетних коштів на депозити, хоч і йдеться не про «митні мільйони». Цього року в банк поклали 40 мільйонів гривень загального фонду обласного бюджету і уже заробили 2,4 мільйона відсотків. На Рівненщині у конкурсі фінустанов, що хотіли працювати з бюджетними коштами, переміг «Укрексімбанк», запропонувавши 14,2% річних на депозити, тобто менше, аніж на Волині.
За словами радника голови Рівненської ОДА Сергія Мініча, «митні кошти» у нас вирішили на депозит не класти, бо незабаром ними уже розраховуватимуться із підрядниками. Із 205 мільйонів гривень, які уже надійшли від Рівненської митниці, 71,6 мільйона незабаром дістануться ПАТ «Рівнеавтошляхбуд» — підприємство виграло тендер на ремонт семи кілометрів траси на Сарни (від Житинського кільця) і почало роботу.
— На інші ділянки автомагістралі Городище — Рівне — Старокостянтинів, яку ремонтуватимуть за митні кошти, уже погоджено проектно–кошторисну документацію і Служба автодоріг проводить тендери, — пояснює пан Мініч. — Фірми–переможці приступлять до ремонтних робіт ще у серпні, тож класти гроші на депозит — ніколи.
За даними сайту електронних закупівель «Прозорро», Служба автомобільних доріг Рівненщини днями має визначитися із переможцями тендера на поточний середній ремонт трьох ділянок траси Городище — Рівне — Старокостянтинів, що тягнеться від білоруського кордону у Дубровицькому районі до межі Рівненської і Хмельницької областей: 8–кілометрової ділянки на об’їзній Костополя (62,3 мільйона гривень), 4–кілометрової поблизу села Грем’яче Острозького району (27,6 млн) та 4–кілометрової між селами Гільча Здолбунівського району та Шлях Острозького (27,1 млн грн). У серпні також відбудуться аукціони з визначення фірм, які ремонтуватимуть 12 кілометрів між селами Данчиміст Костопільського району та Яринівка Березнівського (81,7 млн грн) та 4,5 км між Олександрією та Заборолем Рівненського району (42,3 млн грн).