Курси НБУ $ 27.07 € 33.23
Боятися варто не російських ДРГ, а «непідконтрольного» Полісся

Волинь-нова

Боятися варто не російських ДРГ, а «непідконтрольного» Полісся

У вересні мешканці північних прикордонних районів Рівненщини у прямому сенсі почують навчання Збройних сил РФ і Білорусі «Захід 2017»

Ріненське Полісся називають зоною ризику номер один, пише Північ-інфо.На Рівненщині, як мінімум, може бути використана ситуація навколо бурштину, будь-які проблемні моменти, особливо ті, які пов’язані з криміналітетом, з організованою злочинністю. Це завжди, як кажуть «придатне поле» для діяльності будь-яких спецслужб.Отже, на думку фахівців, боятися треба гібридних загроз. Тут гібридні сценарії можуть бути різні. А відкрита тема незаконного видобутку бурштину на Півночі Рівненщини і непокора місцевих копачів владі та силовикам, взагалі лежить на поверхні і вже не раз використовувалася під час різних мітингів, пікетів чи акції під Рівненською ОДА та облрадою.


«На Рівненщині, як мінімум, може бути використана ситуація навколо бурштину, будь-які проблемні моменти, особливо ті, які пов’язані з криміналітетом, з організованою злочинністю. Це завжди, як кажуть «придатне поле» для діяльності будь-яких спецслужб. Тому що набагато простіше працювати з місцевими кримінальними елементами і з організованою злочинністю в плані забезпечення себе зброєю і так далі. Бо це такі хлопці, що їм достатньо просто заплатити…


Те, що стосується того самого бурштину, наприклад, досить гостро це питання в підконтрольності копачів офіційній владі, і навіть підконтрольності окремих територій на Півночі – це велике питання. Туди ці ресурси можуть бути кинуті і в такий спосіб навіть ми можемо не побачити цього російського сліду, але саме це по собі загострення воно буде даватися взнаки і на життєздатності регіону і в цілому на ситуації в Україні»,


– розповів у інтерв’ю агенції новин «Рівне Інформаційне» військовий експерт Тарас Жовтенко.


Самі військові навчання заплановані на середину вересня. Військовий експерт з Рівного радить жителям Полісся не панікувати та постійно моніторити ситуацію щодо того, що відбувається на прикордонній території з боку Білорусі.