Курси НБУ $ 44.91 € 51.46

Дохід для призначення субсидії рахуватимуть по-новому

Кабмін удосконалив програму надання державної допомоги для компенсації вартості комунальних послуг

Євгенія СОМОВА


На урядову гарячу лінію «15-45» телефонують обурені громадяни із запитанням, чому при призначенні субсидій їм рахують минулорічні доходи, якщо вони нині не працюють або отримують меншу зарплату. І їх можна зрозуміти, бо коли громадянин у 2016 році працював і мав високу зарплату, то він міг без допомоги держави розраховуватися за комуналку. Цьогоріч звільнився, тож самостійно справитися з платою за неї не може. З огляду на це було б соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи. Тому уряд і пішов назустріч таким людям і адаптував їхній соціальний стан до дати призначення субсидії. Отож, які доходи рахуватимуть тепер?
На новий опалювальний сезон 2017—2018 років з 1 жовтня при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи за перший і другий квартал, а на неопалювальний період — з 1 травня 2018-го — за третій і четвертий квартал 2017-го. Водночас уряд наблизив соціальні нормативи газу до фактичного споживання.



Через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава минулого опалювального сезону переплатила по субсидіях більш як 8,2 мільярда гривень.



— Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу поки що є низьким, — зазначають у департаменті інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. — А там, де вони є, статистика каже, що соціальні нормативи завищені, — сім’я стільки не споживає. Тож уряд наблизив соціальні нормативи газу для приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання.
Таким чином для тих сімей, в яких нема лічильників газу і вони не є субсидіантами, рахунки будуть формуватися за новими нормативами. У результаті вони будуть платити менше. Рішенням уряду внесені зміни і до Постанови Кабінету Міністрів України № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників». Тож з 1 жовтня цього року будуть діяти такі соціальні нормативи на газ: на газову плиту (приготування їжі) 3,3 куб. м на особу; на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) — 5,4 куб. м на особу; на газову плиту і водонагрівач — 10,5 куб. м на особу.
Зазначимо, що через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава минулого опалювального сезону переплатила по субсидіях більш як 8,2 мільярда гривень.


 

Telegram Channel