ЗВІТ ОБСЄ ДУЖЕ КРИТИЧНИЙ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 31.99

ЗВІТ ОБСЄ ДУЖЕ КРИТИЧНИЙ

На Волині під час президентських виборів перебувала і зараз продовжує відстежувати розвиток подій після другого туру виборів офіційний довгостроковий спостерігач Організації з безпеки і співробітництва в Європі Мод Йохансон...

На Волині під час президентських виборів перебувала і зараз продовжує відстежувати розвиток подій після другого туру виборів офіційний довгостроковий спостерігач Організації з безпеки і співробітництва в Європі Мод Йохансон. Про її враження від виборів, нашого краю і розвитку ситуації на Волині й Україні пані Йохансон поділилася з кореспондентом «Волині».

— Пані Йохансон, насамперед, які ваші враження від виборів на Волині і від нашого краю взагалі?
— Думаю, що мені дуже повезло, що мене послали саме в цей регіон. Всі спостерігачі з різних міжнародних організацій тут працювали з великим задоволенням. І члени дільничних комісій, і виборці вели себе дуже приємно, йшли назустріч. Ніяких перешкод в діяльності не було, як це траплялося в інших регіонах. Ми побачили європейський стиль спілкування, до якого звикли.
— Як далі думають діяти спостерігачі, зокрема від ОБСЄ? В чому полягає ваша місія тепер?
— Місія ОБСЄ вже оприлюднила попередній звіт. Він був дуже критичний. Як і остаточний звіт і в ньому були враховані всі обставини виборів, те, де, в яких регіонах, як вони проходили. Тому ми зараз відслідковуємо ситуацію. Так буде до остаточного вияснення ситуації, до повторного голосування.
— Ви представляєте ОБСЄ. А самі з якої країни?
— Зі Швеції. З Стокгольма.
— Невже в Швеції так само є проблеми на виборах?
— Звичайно, ми не обираємо нашого короля. Але з передачею виконавчої влади ніяких проблем нема. Досить тривалий час при владі були соціал-демократи. Потім виборці віддали свої симпатії іншим, більш правим силам. І вони безболісно сформували уряд. Потім знову перемогли соціал-демократи. Це ж нормально. В усіх країнах Європи уряд формує та сила чи стає президентом та особа, якій довіряє народ. За найменшу фальсифікацію є відповідальність перед законом. Тому все відбувається чесно і прозоро. Всі поважають закон. Я бажаю, щоб і у вас так було.
Інтерв’ю взяв Володимир ЛИС.