Курси НБУ $ 27.07 € 33.23

Підземні води не врятують кримчан від водного дефіциту

За останній місяць літа сумарний обсяг води у водосховищах природного стоку в анексованому Криму скоротився на 19 млн кубів

На анексованому півострові недостатньо підземних вод, щоб забезпечити його потреби, вважає заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк. Таку думку він висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії.


«Якби на півострові були запаси підземних вод, то жодний канал не знадобився б. Однак таких запасів немає майже ніде, на жодному горизонті. Є тільки окремі лінзи, які здатні забезпечувати водою дуже ненадовго. Мало того, чим глибше бурити, тим дорожче. Тільки для підприємства «Титанові інвестиції» в Північному Криму вдалося знайти підземні води і в якійсь мірі відшкодувати дефіцит», – зазначив експерт.Кожного разу треба вистояти чергу, за день в результаті встигаємо зробити 6-8 рейсів. За наших потреб у 300 кубометрів виходить взяти лише 36-48 кубометрів. Нам потрібно підключитися до Білогірського водосховища, де є вода, але влада не реагує на звернення.Власник ялтинського зоопарку «Казка» і парку левів «Тайган» Олег Зубков заявив, що російська влада Криму в першу чергу намагається забезпечити водою великі будівництва.


«Ми досі возимо воду для тварин «шестикубовою» цистерною від Білогірського водосховища, і звідти ж великими машинами забирають воду для будівництва траси «Таврида». Кожного разу треба вистояти чергу, за день в результаті встигаємо зробити 6-8 рейсів. За наших потреб у 300 кубометрів виходить взяти лише 36-48 кубометрів. Нам потрібно підключитися до Білогірського водосховища, де є вода, але влада не реагує на звернення, відмовляє оформляти документи і таке інше», – поскаржився бізнесмен.


Раніше російський глава Криму Сергій Аксьонов на своїй сторінці у Facebook назвав вододефіцітні райони півострова: Східний Крим, Керч, Феодосійсько-Судацький район, частково Ялта і Південний берег Криму. Підконтрольна Кремлю влада півострова неодноразово заявляла, що вирішуватиме проблеми з водою шляхом буріння нових свердловин і будівництва опріснювальних установок.


За останній місяць літа сумарний обсяг води у водосховищах природного стоку в анексованому Криму скоротився на 19 млн кубів. Про це йдеться в огляді стану річок за місяць, проведеному «Кримським управлінням з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища».


Після анексії Криму Росією подача води на півострів через Північно-Кримський каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом, була припинена.