У Грузії через хіджаб дівчину не пустили на уроки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58

У Грузії через хіджаб дівчину не пустили на уроки

Директор цієї школи стверджує, що учениця порушила внутрішньошкільний розпорядок, оскільки на уроці заборонено сидіти в будь-якому головному уборі

У грузинській Кахетії класний керівник не пустив на уроки семикласницю, яка прийшла до школи у хіджабі.В Міністерстві освіти Грузії кажуть, що законодавство країни визнає свободу всіх людей в питаннях релігії, хоча у всіх шкіл при цьому є свій внутрішній розпорядок.Про це повідомляє JAMnews, передає «Громадське». У школі заявили, що у місцевих жінок немає традиції носити хіджаб.


Батьки дівчини звинувачують керівництво учбового закладу в обмеженні релігійних свобод.


На цей інцидент вже відреагувало і Міністерство освіти Грузії. У відомстві кажуть, що законодавство Грузії визнає свободу всіх людей в питаннях релігії, хоча у всіх шкіл при цьому є свій внутрішній розпорядок.


«У внутрішньому розпорядку школи зафіксовано, що під час навчального процесу учні в класі повинні перебувати без головних уборів. На жаль, це загальне положення внутрішньошкільного розпорядку зачепило релігійні почуття. Міністерство закликає всі сторони утриматися від розгляду питання в релігійному розрізі і допомогти врегулювати ситуацію в спокійному режимі», — йдеться в заяві Міністерства освіти.


У той же час в Асоціації молодих юристів кажуть, що якщо внутрішньошкільний розпорядок утискає релігійні почуття учнів, то міністерство може вимагати у керівництва школи переглянути цей розпорядок.


За словами юриста Лаша Бекашвілі, у школяра є право обґрунтовано і документально відмовитися від носіння шкільної форми, якщо вона не відповідає його віросповіданням і самовираження.