Місія МВФ не їде в Україну – бо немає Голови Нацбанку? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91

Місія МВФ не їде в Україну – бо немає Голови Нацбанку?

НБУ керує виконувач обов’язків

Приїзд основної місії МВФ відкладається через відсутність прогресу в питанні призначення голови НБУ замість Валерії Гонтаревої, яка ще в травні подала у відставку.


Про це FinClub повідомив співрозмовник в Національному банку, повідомляє Економічна правда.Президент пообіцяв МВФ внести узгоджену кандидатуру нового глави НБУ до парламенту, а тепер не хоче навіть говорити на цю тему. Відсутність дати приїзду місії – примус до діалогу.«Президент пообіцяв МВФ внести узгоджену кандидатуру нового глави НБУ до парламенту, а тепер не хоче навіть говорити на цю тему. Відсутність дати приїзду місії – примус до діалогу», – повідомило джерело.


У МВФ побічно підтвердили цю інформацію.


«Президент обіцяв Лагард (глава МВФ) внести кандидатуру, а тепер його влаштовує Смолій (в статусі в.о.)», – зазначив співрозмовник у фонді. Перший заступник глави НБУ Яків Смолій зараз є в.о. глави НБУ.


Раніше представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що дата наступної місії МВФ ще не визначена і доля 2 мільярдів доларів траншу від МВФ під питанням.


Співрозмовник в Адміністрації президента говорить, що іншого кандидата, крім глави Райффайзен Банку Аваль Володимира Лавренчука, вони не планували вносити в парламент.


Хоча, за інформацією FinClub, на пост глави НБУ розглядаються не тільки кандидатури Лавренчука і Смолія.


«МВФ хоче відкритого процесу відбору кандидата», – додало джерело в НБУ.