Швейцарію можна створити і у нас - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Швейцарію можна створити і у нас

Волинь-нова

Швейцарію можна створити і у нас

На базі ботанічного загальнодержавного заказника «Воротнів» у Луцькому районі відкрили Лісівничий молодіжний центр

Євгенія СОМОВАРозташований він у мальовничій місцевості, за якихось 17 кілометрів від Луцька. Круті схили, височенні сосни, граби, дуби, чимало з яких мають сто, а то й більше років, дзеркальне плесо ставка і дендропарк, у якому зібрані дерева майже з усіх країн світу. А чимало представників флори, які тут ростуть, занесені до Червоної книги. Тож недаремно цю територію називають волинською Швейцарією. Краса воротнівського лісу зачарувала й творців фільму «Сліпий музикант», який у 1956 році знімали у селі та його околицях. Саме тут і було вирішено організувати Лісівничий молодіжний центр — базу для навчання членів шкільних лісництв. В області таких діє 44, а планують збільшити їхню кількість до 50.Відвідати заказник може будь-який пересічний громадянин.Це перший в Україні такого роду центр, — сказав на урочистостях із нагоди відкриття начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) Олександр Кватирко, зазначивши, що він став результатом дворічної наполегливої роботи лісівників. — Хтось шукає гарні місця за кордоном, їде до Швейцарії, а ми її створили тут. І відвідати заказник може будь-який пересічний громадянин.


За словами Олександра Кватирка, завдання центру — давати екологічні знання, прищеплювати молоді любов до природи й, звісно, вчити берегти те, що маємо, і примножувати. Він подякував усім причетним до відкриття Лісівничого молодіжного центру. Найбільше зусиль до цього доклали працівники ДП «Ківерцівське лісове господарство», на території якого розміщений заказник і центр. Вони відремонтували приміщення, дорогу, що веде до нього, облаштували пасіку, очистили ставок і посадили молодий сад, викорчувавши старий.Тут діти зможуть на практиці ознайомитися з орнітологією, фауною та флорою місцевості, вчитимуться берегти довкілля, працюватимуть школи рибалки, кухаря, мисливця, бджоляра та інші.З відкриттям цього поважного закладу лісівників привітали представники обласної влади, освітяни. Лісова «академія» працюватиме під керівництвом наукової ради при ВОУЛМГ і стане своєрідною дослідною ділянкою для практичного вивчення природи вихованцями шкільних лісництв. На базі центру діятимуть еколого–лісівничі лабораторії. Тут діти зможуть на практиці ознайомитися з орнітологією, фауною та флорою місцевості, вчитимуться берегти довкілля, працюватимуть школи рибалки, кухаря, мисливця, бджоляра та інші.
Відвідуючи їх, учні будуть навчатися азам роботи у лісовій галузі та, можливо, оберуть й собі таку професію. Господарі готові надати можливість працювати з науковою метою у «Воротневі» й студентам. А їх, як і школярів, того дня тут було чимало. Ознайомитися із заказником і центром приїхали студенти Шацького лісового коледжу, Східноєвропейського національного університету
ім. Лесі Українки. Молоді люди сподіваються, що ще не раз побувають тут, зможуть проводити заняття у спеціально обладнаних класах чи на природі.
Керівники запросили юнаків і дівчат на перші уроки шкіл–студій, які вели спеціалісти. Діти зазначали, що, прослухавши лекторів, отримали чимало корисної інформації. Зокрема, учениця Ратнівської ЗОШ № 2, вихованванка шкільного лісництва і неодноразова переможниця конкурсів з екології Аліса Лахтюк розповідала, що разом із товаришами цьогоріч братиме участь у змаганні на створення кращого парку та алеї. Дівчина поділилася радістю, що незабаром біля її школи буде дендропарк. Дерева і кущі діти висадять власноруч. Тож додала, що їй цікаво було слухати директора ДП «Волинський селекційно–насіннєвий центр» Тетяну Неводнічик, яка на занятті в школі лісового дизайнера знайомила з декоративними деревами і кущами, котрі вирощує вона та її колеги. Фахові поради дали молоді й у школах садівників, бджолярів, майбутнього лісу та інших. Сподобалась екскурсія територією заказника і керівнику Боголюбського шкільного лісництва Вірі Сухановій.
— Як учитель біології я даю дітям теоретичні знання, а сюди можна привести і показати практичні сторони роботи, — сказала жінка. — Тут вони можуть ознайомитися із побічним лісокористуванням — бджолярством, садівництвом, заготівлею лікарських рослин. Ці види використання природних багатств теж приносять додаткові доходи.
Того дня охочі могли навчитися виготовляти й скульптури з дерева, вироби із соломки і навіть в’язати віники. Для них організували майстер–класи.Зачаровує красою ставок у Воротневі.Оновлений будиночок Лісівничого молодіжного центру.
Олександр Кватирко: «Щоб відновити ставки, відремонтувати приміщення, трудились
впродовж двох років».Заняття для лісових дизайнерів проводить Тетяна Неводнічик.Опудала тварин і птахів – у школі мисливця.