На Житомирщині трійко малих дітей визволили з холодної і голодної хати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.23 € 30.84
На Житомирщині трійко малих дітей визволили з холодної і голодної хати

Волинь-нова

На Житомирщині трійко малих дітей визволили з холодної і голодної хати

«Мамця» не навідувалася до них дві доби

На Житомирщині вчора поліція та соцслужби визволили з голодного та холодного полону трійко дітей. Про це УНІАН повідомили у відділі комунікацій поліції Житомирської області.

Як зазначається у повідомленні, трьох бердичівлян, найстаршому з яких – 8, а найменшій дівчинці –  3 роки, правоохоронці застали  у замкненій хаті, перевіряючи інформацію про можливий недогляд дітей.

Як зазначається у повідомленні, трьох бердичівлян, найстаршому з яких – 8, а найменшій дівчинці –  3 роки, правоохоронці застали  у замкненій хаті, перевіряючи інформацію про можливий недогляд дітей. З’ясувалось, що вони вже понад 2 доби знаходяться самі у холодному будинку, а з їжі у них – лише миска з кашею та цибулею.

До Бердичівського відділу поліції звернулись працівники міської служби у справах дітей із повідомленням про тривалу відсутність 8-річного хлопчика у школі та можливе невиконання його матір’ю батьківських обов’язків. Відтак, поліцейські разом з соціальними працівниками вирушили за адресою проживання дитини. На місці з’ясувалось, що будинок замкнений, однак в оселі перебувають діти.

«Старший хлопчик через вікно повідомив нам, що мама зачинила їх два дні тому та пішла, залишивши гречану кашу та порізану цибулину. І додав, що вони сильно замерзли та хочуть їсти, а молодша сестричка постійно плаче», – розповіла інспектор ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції Олеся Чубоха.  

Поліцейським вдалося знайти 27-річну матір і примусили її повернутися додому.

Поліцейським вдалося знайти 27-річну матір і примусили її повернутися додому.

У помешканні панувала повна антисанітарія та  холод, адже будинок відімкнений від опалення. Щоб зігріти молодшу сестричку, старші хлопчики, самі ледь одягнуті,  підкладали їй у постіль кошенят.

За таких обставин дітей віком 3, 6 та 8 років у супроводі працівників служби у справах дітей відправили до місцевої лікарні. Медики діагностували у них переохолодження та застудні захворювання.

«Діти були брудні, з неприємним запахом, замерзлі і страшенно голодні», – розповіла лікарка інфекційного відділення Бердичівського ТМО Надія Шишмінцева. 

«У першу чергу, ми їх відмили та нагодували, а наша медсестра принесла з дому чистий дитячий одяг», – додала вона.

Нині діти перебувають на лікуванні, мати навідується до них увечері та залишається на ніч. Зранку ж вона іде у власних справах.

Однак раніше вона у поле зору поліції не потрапляла, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягалася, спиртним не зловживає. Повідомлень про недогляд дітей – також не було.

«Жінка виховує дітей сама, тому перебуває на обліку в Бердичівському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді як така, що опинилася у складних життєвих обставинах», – розповіла начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко.

«Однак раніше вона у поле зору поліції не потрапляла, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягалася, спиртним не зловживає. Повідомлень про недогляд дітей – також не було. Однак відтепер ситуація у цій родині перебуватиме під особливим нашим контролем», – сказала вона.

Нині вирішується питання щодо внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.135 (Залишення в небезпеці) Кримінального кодексу України. Поліцією порушується питання про позбавлення матері батьківських прав. Також жінці може загрожувати обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.