
Виставу «століття Якова» показали у Польщі
Небуденне українське театральне свято відбулося в Драматичному театрі С. Ярача в Ольштині Республіки Польщі
На сценах цього відомого вармінсько-мазурського осередка Мельпомени проходили ХІ Загальнопольські дні українського театру. Вони організуються що два роки, починаючи з 1995-ого. Участь у театральному святі взяли актори Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка. Цьогоріч волиняни привезли до Ольштина три вистави.
Поїздка театралів у Польщу відбулася за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Там і українсько-польські акценти, і трагічні часи війни та терору НКВС та побутове життя волинян.
– Це була наша ювілейна – двадцята поїздка, – зазначив директор Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка Анатолій Глива. – Участь у таких театральних заходах дає нам можливість побачити нове місто, познайомитися з новим глядачем.
На великій сцені ольштинського театру волиняни презентували драму «Століття Якова: Перше кохання» (Поліська рапсодія)» за повістю волинського письменника Володимира Лиса. У спектаклі зображений один із епізодів багатогранного твору – розповідь про перше кохання головного героя – 100-літнього діда Якова. Там і українсько-польські акценти, і трагічні часи війни та терору НКВС та побутове життя волинян.
Також було презентовано вистави «Не шукайте щастя, бо я його украв» за п’єсою Івана Франка «Украдене щастя» та «Суєта».
Першого дня театрального свята відбувся й вернісаж двох виставок в фойє театру. Одна з них – «Великий Голод 1932-1933», підготована і подарована Ольштинському відділу ОУП, Національним музеєм «Меморіал пам’яті жертв Голодомору», друга – присвячена злочинній операції «Вісла» – «Розвіяні чужими вітрами». ЇЇ Ольштинському відділу ОУП подарував Львівський історичний музей.
Першого дня театрального свята відбувся й вернісаж двох виставок в фойє театру.
– Український театр став відомим у Польщі, в значній мірі, завдяки Загальнопольським дням українського театру в Ольштині, – каже директор і художній керівник Драматичного театру ім. С. Ярача в Ольштині Януш Кійовський. – Нам самим цей театр відкривався завдяки великій професійності львівських, волинських, тернопільських, рівненських театральних творців. Ми домовлялися про співпрацю з рівнянами, підписали договір з Заньківчанами і готові це зробити з волинянами. Волинський театр високопрофесійний, зі знанням справи перечитує найвартіснішу українську класику, актуалізуючи її до сучасних потреб і представляє нові надбання.
