Вартість створення оптимальної системи теплопостачання для невеликого міста «потягне» на 250 мільйонів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73

Вартість створення оптимальної системи теплопостачання для невеликого міста «потягне» на 250 мільйонів

За кілька років вкладені кошти повернуться

Вже прийнято додатковий закон щодо стимулювання та впровадження альтернативних джерел енергії в центральному теплопостачанні. Є можливість визначати зонування міст, з огляду на доцільність лишати центральне теплопостачання, або перейти на квартальне або автономне. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Діловій столиці».

Наше завдання – захистити споживача, аби комунальне підприємство, яке є монополістом, не перекладало свої проблеми та втрати на споживача.

За його словами, вартість оптимальної системи теплопостачання для невеликого міста складає близько 250 млн грн. «Можна зробити програму на три-п’ять років. Питання буде вирішено поступово, якщо використати кошти місцевого бюджету. Є також варіант отримати кредит у міжнародних фінансових організаціях, і закласти ці кошти у тариф. У такому випадку за кілька років люди отримають більш якісні послуги за нижчою ціною», – підкреслив Зубко.

«Наше завдання – захистити споживача, аби комунальне підприємство, яке є монополістом, не перекладало свої проблеми та втрати на споживача. Тому ми дали право органам місцевого самоврядування встановлювати тариф для підприємств та тарифів, де закладено витрати. Адже вони є власниками цих підприємств і можуть розрахувати на інвестиційну складову, а також визначати справедливість витрат, покладених на споживача», – зазначив Геннадій Зубко.