Медики рятували дітей, які отруїлися природним газом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Медики рятували дітей, які отруїлися природним газом

Волинь-нова

Медики рятували дітей, які отруїлися природним газом

Витік помітила лікар «швидкої» і одразу повідомила газову службу

Як повідомляє Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у «Фейсбуці», учора о 17.33 на номер «103» надійшов виклик із одного з сіл, в якому повідомлялося про те, що п’ятирічній дівчинці з невідомих причин стало «погано». Приїхавши на місце події о 17.50 лікарська бригада ЕМД виявила, що у будинку, де проживала багатодітна сім’я стався витік природного газу. На момент приїзду медиків одна дитина втратила свідомість, ще одна дитина і мама скаржилися на погане самопочуття, нудоту, головокружіння.

Негайно родину вивели з приміщення на вулицю. Було організовано провітрювання житлового приміщення. Кількох хвилин перебування на свіжому повітрі, було достатньо, аби потерпілі одразу ж відчули полегшення. 

Приїхавши на місце події о 17.50 лікарська бригада ЕМД виявила, що у будинку, де проживала багатодітна сім’я стався витік природного газу. На момент приїзду медиків одна дитина втратила свідомість, ще одна дитина і мама скаржилися на погане самопочуття, нудоту, головокружіння.

Проте, двох дітей та їх маму бригада ЕМД, все-таки транспортувала до лікувального закладу. Під час транспортування, потерпілих було забезпечено подачею кисню. Дітей в задовільному стані було госпіталізовано в медичний заклад для подальшого медичного спостереження.

Як виявилось у будинку була несправна побутова газова плита: полум’я згасло, а газ продовжував надходити, та ні дорослі ні діти нічого не відчули. Лікар ЕМД виявила несправність і одразу повідомила газову службу. 

В даному випадку вчасний приїзд медиків врятував життя всієї родини, адже симптоми отруєння природнім газом малопомітні. Природній газ – метан - газ без кольору і запаху. Діє метан як сильний наркотик, вражає ЦНС, пригнічує дихальну функцію, викликаючи кисневе голодування. У потерпілого з’являються запаморочення, слабкість, сльозотеча, відчуття різей в очах, розвивається сонливість, виникає серцевий біль. Якщо потерпілому не надати вчасно допомогу, настає смерть.

Контроль і справність побутових газових приладів допоможуть запобігти подібним випадкам!