22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.48
22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки

Волинь-нова

22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки

За останні 5 років встановлено більше 3000 побутових лічильників

Як повідомляє «Волиньгаз», зараз в області встановлено 203 тисячі газових лічильників. Щорічно ПАТ «Волиньгаз» проводить повірку 23 тис. газових лічильників. Щодня в середньому  фахівці демонтують півсотні лічильників для проведення періодичної повірки. Якщо є позапланові демонтажі, то  ця цифра може збільшуватись і сягати близько сотні штук.  Наразі на Волині понад 30 тис домогосподарств користуються лічильниками з уже простроченою періодичною повіркою. Але діючі тарифи не дозволяють надавати споживачам послугу в потрібному обсязі.

У лабораторії ПАТ “Волиньгаз” є гостра потреба в модернізації установок з повірки побутових роторних та промислових лічильників газу у зв’язку з їх постійним вдосконаленням. Непоодинокими є випадки ускладнення проведення вхідного контролю нових електронних лічильників через відсутність необхідного сучасного програмного та апаратного забезпечення.

Підприємству не вистачає обладнання та кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі. Аби надолужити прострочені повірки підприємству потрібно встановити 2додаткових спецустановки. Однак НКРЕКП не врахувала пропозицію компанії закласти кошти для закупки додаткового обладнання в інвестпрограму на наступний період.

Наразі на Волині понад 30 тисяч домогосподарств користуються лічильниками з уже простроченою періодичною повіркою. Але діючі тарифи не дозволяють надавати споживачам послугу в потрібному обсязі.

«Для точного обліку природного газу кожен лічильник підлягає перевірці його метрологічних характеристик. За статистикою, повірку не проходять 18 % лічильників мембранного типу і 92 % роторного. І майже в усіх випадках ми фіксуємо похибку в бік зменшення. Тобто, всі ці прилади в тій чи іншій мірі недораховують споживання, звідси розбаланси й недоплати. Тому з кожним роком ми намагаємося нарощувати темпи повірок», - зазначив технічний директор Сергій Галянт.

Упродовж останніх двох з половиною років тарифне фінансування повірок у зв`язку зі збільшенням кількості лічильників не переглядалося. Однак найгострішою проблемою на сьогодні залишається заміна непридатних приладів, що знаходяться у власності споживачів.

Лише цього року ПАТ «Волиньгаз» має замінити 2 тис. таких лічильників. Але на сьогодні в тарифі облгазу такої статті не передбачено. Неодноразові пропозиції до Нацкомісії включити ці витрати в інвестпрограму компанії були відхилені.