Заробітчанка Світлана Бояркевич гроші зі свого благодійного концерту передала на храм у Волновасі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Заробітчанка Світлана Бояркевич гроші зі свого благодійного концерту передала на храм у Волновасі

Волинь-нова

Заробітчанка Світлана Бояркевич гроші зі свого благодійного концерту передала на храм у Волновасі

Непомітно швидко промайнули дві осені відтоді, як Горохівщина після 16-річної розлуки заслухалася співом Світлани Бояркевич (на фото) – вродливої жінки, горохівчанки з голосом ніжним і сильним

Тоді, восени 2015 року, талановита співачка і композитор зі сцени Горохівського РНД «Просвіта» на своєму сольному благодійному концерті з промовистою назвою «Я прийшла до вас з піснею в серці»,  у сяйві сліз, до яких зворушила публіку виконанням своїх авторських пісень, пообіцяла, що невдовзі неодмінно приїде додому з заробітчанської Іспанії з новою концертною програмою.

По 18 годин поспіль рвала цитрусові, чистила часник, збирала виноград… Руки втомлювала важка праця, а душу – печаль за Україною, але єство вперто не відпускало  зоряну мрію писати вірші, творити музику і співати.

Повернулася! Та хіба ж змогла б не приїхати у світлицю, в якій над люлями співала колискові двом тепер уже дорослим синам Євгенові і Русланові, у Горохів, звідки благодатно спершу по Волині,  а потому по світу розлилися пісенним джерелом її почуття, до друзів різних поколінь, котрих, напевно, Бог посилав їй у найскрутніші хвилини в нагороду за світлу вдачу.  Всі вони, ніби то було вчора, пам’ятають, як сильно юна Світлана мріяла записати диск із власними піснями, як хотіла  достатку дітям у своєму домі! Задля того й наважилася поїхати на заробітки.

«Повернуся через рік і буду знову найщасливішою в обіймах синів. Зможу  і записати диск, і продовжити музичну кар’єру», - подумки розмовляла з долею по дорозі  в Іспанію. Але мовчазна доля, певно, лише сумно поспівчувала тій материнській тузі і повела її зовсім іншою наміченою Богом стежиною.

Хтось заздрив їй, забувши, що добре там, де нас нема.  Світлана ж ковтала клубки сліз, якби могла, руками зжала б серце, щоб воно не рвалося від смутку, віддаляючись днями, а потому й роками від рідних людей. По 18 годин поспіль рвала цитрусові, чистила часник, збирала виноград… Руки втомлювала важка праця, а душу – печаль за Україною, але єство вперто не відпускало  зоряну мрію писати вірші, творити музику і співати.

Пані Світлана назвала свій бенефіс «Молюсь на чужині за Україну» і запросила на нього всіх волинян і чоловіків, які захищали і захищають Україну на Донбасі, котрі були поранені і лікуються у Центрі реабілітації учасників АТО у місті Луцьку.

Бог і терпимість допомогли їй. Минули роки, доки відчула себе впевнено у чужій країні, і тоді, як пташину, випустила мрію із довго нечутно співаючого серця. Почувалася трохи засмученою, що не на Батьківщині – в Мадриді під егідою відомого маестро Едуардо Урсуло відбувся її великий авторський концерт. Хтось із земляків-заробітчан, які з’їхалися публікою зі всієї Іспанії, захоплено вигукнув: «Це ж співає наша Україна!» і ті слова були для горохівчанки найдорожчим титулом і найпотрібнішим визнанням.

Мине ще трохи часу і з українцями в Іспанії Світлана Бояркевич створять волонтерську групу зі 150 людей, яка пропагуватиме українське мистецтво, допомагатиме Майдану і воїнам неоголошеної війни в рідній державі (іспанські волонтери вже закупили і передали в зону АТО чотири карети швидкої допомоги, які врятували сотні життів). В історію іспанського містечка Вілларобледо наша землячка зуміла вписати народження омріяного диску своїх пісень, із романтичною назвою «Поцілунок дощу», а героям Революції Гідності і АТО присвятила збірку «Приречені на перемогу». До слова, місяць тому у видавництві «Свічадо», що  в місті Львові, вийшла нова збірка пані Світлани «Міф».

Ініціатором і режисером нещодавнього грудневого концерту Світлани Бояркевич, який відбувся в Палаці культури міста Луцька, натхненно зголосився бути Заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький, а співати її пісні – відомі волинські артисти Анатолій Говорадло (гурт «Світязь»), Алла Опейда, Галина Конах, Ольга Добрянська, Василь Дунець…  Сюрпризом, від якого стішилася  чи не найбільше, став для авторки вихід на сцену народного аматорського колективу профспілок України «Освітянка» (керівник Володимир Онищук), який виконав її «Молитву», вітання голови райкому профспілки працівників освіти і науки Євгенії Карп’як

Пані Світлана назвала свій бенефіс «Молюсь на чужині за Україну» і запросила на нього всіх волинян і чоловіків, які захищали і захищають Україну на Донбасі, котрі були поранені і лікуються у Центрі реабілітації учасників АТО у місті Луцьку. Були серед них і горохівчани, які приїхали з побратимом Михайлом Харківом, щоб хтось уперше, а хтось ні почути пісенну сповідь цієї талановитої жінки і не переставати гордитися нею. Відтак на сцені від усіх них співачку міцно обійме, вклониться їй за щирість навідник-оператор БМП Одеського батальйону Віталій Лутков, а за кошти з концерту, які вона передала на будівництво храму у Волновасі, їй дякуватиме митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

15 січня 2018 року Світлана Бояркевич виступатиме   у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка для численних шанувальників поетичного таланту, організаторського хисту Заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького

Співали, були окрасою сольних номерів діточки з Луцької музичної школи №1, дитячий вокальний ансамбль «Співаночка» з міста Луцька, танцювальні колективи, бо вона з юності не перестає дивуватися, коли малеча співає «дорослі» пісні. Пише музичні твори для неї до сьогодні, напевно, не забуваючи дитинство своїх синів, у якому їм не вистачало мами. За це дітвора зграйкою подарувала улюбленій композиторці   спершу хліб на вишитому рушникові, а потім десятки букетів.

«Це син, мій син!», - скрикне вона, засяявши від щастя, приймаючи на сцені квіти від свого Руслана. Пригорнеться, як горлиця, до міцного плеча і з тої хвилини співатиме ще чуттєвіше, ще прекрасніше! Як жінка, Берегиня, уособлення України!

15 січня 2018 року Світлана Бояркевич виступатиме   у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка для численних шанувальників поетичного таланту, організаторського хисту Заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького, для самого митця із нагоди його 60-річчя. Перлиною цього творчого вечора буде пісня на слова Віталія Іваницького і музику Світлани Бояркевич «Наші мами».

Фото автора