Під тиском прокуратури Нововолинськ відмовився від платного перевезення дітей з багатодітних сімей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Під тиском прокуратури Нововолинськ відмовився від платного перевезення  дітей з багатодітних сімей

Волинь-нова

Під тиском прокуратури Нововолинськ відмовився від платного перевезення дітей з багатодітних сімей

Прокуратура домоглася скасування рішення Нововолинської міськради щодо встановлення платного проїзду дітей з багатодітних сімей у міському транспорті

За втручання Володимир-Волинської місцевої прокуратури Нововолинська міська рада скасувала рішення про запровадження платного проїзду дітей з багатодітних сімей.

Нагадаємо, у листопаді минулого року прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Нововолинської міської ради, аби визнати протиправним та скасувати рішення органу місцевого самоврядування про 10 жовтня 2017 року Нововолинська міська рада прийняла рішення №19/8 «Про перелік категорій громадян, яким додатково надаватимуться пільги при здійсненні перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі».

Нововолинська міська рада внесла зміни в оскаржуване прокуратурою рішення, добровільно виконавши вимоги прокурорів. Відтак провадження в справі судом закрито.

Цим рішенням було затверджено перелік категорій громадян, яким будуть додатково, окрім держзамовлення на соціально значущі послуги, надаватись безоплатно та бездотаційно послуги при здійсненні перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах (при пред’явленні відповідного посвідчення) в режимі маршрутного таксі. У підпункті сьомому пункту першого вказано, що діти з багатодітних сімей будуть сплачувати кошти за проїзд, як діти шкільного віку.

Проте статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства» визначено, що дітям з багатодітних сімей надається пільга на  безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) за наявності посвідчення встановленого зразка.

Таким чином, підпункт сьомий пункту першого рішення міськради в частині встановлення платного проїзду дітям з багатодітних сімей  суперечив вимогам чинного законодавства України й прокурори в суді наполягали на його скасуванні.

Своїм рішенням від 22 грудня 2017 року Нововолинська міська рада внесла зміни в оскаржуване прокуратурою рішення, добровільно виконавши вимоги прокурорів. Відтак провадження в справі судом закрито.

Наталка МУРАХЕВИЧ, прес-секретар прокурора Волині