Японська нація вимирає - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 33.81
Японська нація вимирає

Shutterstock

Японська нація вимирає

У 2017 році в Японії був зафіксований найнижчий рівень народжуваності за останні 100 років

Міністерство охорони здоров'я Японії оприлюднило демографічні дані за 2017 рік. Виявилося, що в країні народилося рекордно мало дітей - 941 000. Це найнижчий показник за весь час ведення такої статистики, яке почалося в 1899 році. Про це розповідає Вокруг Света.

Уряд країни багато років пропагує народжуваність, але нація продовжує старіти 

Рівень народжуваності знизився на 4% в порівнянні з 2016 роком. І це серйозна причина для занепокоєння, враховуючи тенденцію до старіння нації і скорочення населення в цілому. Однією з головних причин МОЗ називає «зменшення кількості жінок дітородного віку - від 25 до 39 років». Показники смертності, за прогнозами Міністерства, виростуть на 3% в порівнянні з попереднім роком і складуть близько 1,34 млн осіб. І це теж рекорд: таких високих цифр в Японії не фіксували з часів закінчення Другої світової війни. В результаті природний приріст населення складе всього 403 000 осіб.

Уряд країни багато років пропагує народжуваність, але нація продовжує старіти. За даними, опублікованими в липні 2017 року, люди у віці 65 років і старші складають 27,2% населення Японії, тоді як дітей у віці 14 років і молодших лише 12,7%.

Вирішенням ситуації, яка склалася може стати лише імміграція. Останнім часом уряд Японії докладає багато зусиль для залучення студентів і висококваліфікованих робітників з-за кордону.