Невже зима згадає, що зараз її пора? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Невже зима згадає, що зараз її пора?

LIGA.net

Невже зима згадає, що зараз її пора?

Починаючи зі свята Богоявлення в Україні можуть прийти сильні морози

У другій половині січня синоптики прогнозують сильні снігопади та зниження температури до -20, -25 градусів морозу. Про це повідомив на засіданні держкомісії з попередження надзвичайних ситуацій Микола Кульбіда, передає кореспондент LIGA.net.

Ми очікуємо проходження по Центральній Україні крім Сходу і Заходу активних циклонів, які приведуть до снігопадів і посилення вітру 

«Погіршення погодних умов прогнозується 18 січня. Ми очікуємо проходження по Центральній Україні крім Сходу і Заходу активних циклонів, які приведуть до снігопадів і посилення вітру. Чекаємо приріст снігового покриву на 10-20 сантиметрів в більшості регіонів України», - сказав Кульбіда. Він зазначив, що 15-17 січня також прогнозується снігопад і рівень снігу близько 10 сантиметрів. «Сумарна кількість снігового покриву може скласти 20-30 сантиметрів в більшості областей України», - додав Кульбіда.

Крім цього, він повідомив, що 21-22 січня очікується циклон з Балкан, який принесе сильні снігопади з переходом в дощ, ожеледдю і посиленням штормового вітру до 15-24 метрів в секунду. Прогнозуються значні коливання температурного режиму. За словами експерта, в найближчі дні температура знизиться в нічний час до -4, -9 градусів, а на північному сході до -10, -14 градусів морозу. «Починаючи з 25 січня є висока ймовірність сильного похолодання в Україні до -14, -19, а 27-28 січня до -20, -25 градусів морозу. Це той прогноз, який ми можемо зробити сьогодні, але за три-чотири дні до початку цих періодів ми їх деталізуємо», - додав він.