У Рівному згадають, як «Верес» – Колгоспником» був - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
У Рівному згадають, як «Верес» – Колгоспником» був

Волинь-нова

У Рівному згадають, як «Верес» – Колгоспником» був

Відкриється виставка до 100-річчя місцевого футболу

Виставку про історію футболу на Рівненщині готують в обласному краєзнавчому музеї. Минулої середи там відбулася вже друга зустріч робочої групи, що займається збором експонатів. Ідея проведення такого заходу належить місцевому клубу «Верес» та Рівненському обласному краєзнавчому музею. А втілювати її у життя – взялися музейники, працівники архіву, колекціонери, дослідники історії рівненського футболу та, зокрема, історії «Вереса».

Футбол Рівненщини має величезну історію і з нагоди його 100-річчя маємо прекрасну можливість це відзначити та створити фундамент на майбутнє.

Євген Донцов, генеральний директор «Вереса» заявив:

«У нас давно була ідея проведення заходу такого масштабу. Експонати, які будуть передані на виставку, за згодою власників, стануть основою нашого майбутнього музею «Вереса». Ми хочемо побачити раритетні програмки, кубки, медалі, відзнаки, футболки та усе, що пов’язано з Рівненським футболом. Закликаємо усіх, хто має будь-який матеріал – приносити, щоб його побачили рівняни та гості нашого міста. Футбол Рівненщини має величезну історію і з нагоди його 100-річчя маємо прекрасну можливість це відзначити та створити фундамент на майбутнє».

Олександр Булига, директор Рівненського обласного краєвзнавчого музею зазначив:

«В травні 2018 року ми хочемо у Рівненському обласному краєвзнавчому музеї зробити виставку. Матеріали, які зберуться, будуть представлені та у майбутньому повинні стати основою музею історії. Травень – це той період, коли футбол у розпалі і ми хотіли б, щоб цю виставку відвідало якомога більша кількість людей. Четверта неділя травня у нас музейні гостини і збирається дуже багато людей».

Віктор Свиридюк, дослідник історії футболу Рівненщини сказав:

«Колекціоную програмки рівненських команд, старі фотографії, вирізки з газет, цікаві історії і статистику рівненського футболу. В мене сама стара програмка є за 1959 рік, «Чорноморець» Одеса – «Колгоспник» Рівне. Тільки по рівненського футболу більше тисячі програмок. Загальна кількість приблизно 5000 тисяч».