Спостережна місія ОБСЄ: «На Донбасі назріває загострення конфлікту» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Спостережна місія ОБСЄ: «На Донбасі назріває загострення конфлікту»

Волинь-нова

Спостережна місія ОБСЄ: «На Донбасі назріває загострення конфлікту»

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує на сході України нарощення сил і засобів, а також підготовку сторін до продовження й активізації конфлікту

Про це заявив перший заступник голови місії Александр Гуґ, передає «Радіо Свобода».

Спостерігачі зафіксували збільшення кількості порушень режиму припинення вогню минулого тижня, порівняно з попереднім періодом.

«Відсутність розмінування, відведення озброєнь і розведення сторін, а також продовження підготовки є раннім застереженням, що сторони замість того, щоб припиняти насильство, готуються до більшого», – зазначив Гуґ.

За його словами, спостерігачі зафіксували збільшення кількості порушень режиму припинення вогню минулого тижня, порівняно з попереднім періодом. Особливе занепокоєння, заявляють в СММ ОБСЄ, викликає ситуація на світлодарському напрямку.

Крім того, як заявив Гуґ, місія підтвердила, що в районі Оленівки 21 січня один чоловік загинув, ще один був поранений при перетині контактної лінії цивільним автобусом, який обстріляли зі стрілецької зброї.

«Картина того, що відбулося, ще не повна, і ми у Спеціальній моніторинговій місії намагаємося встановити факти. Але один факт є беззаперечним: чоловік, який загинув, та інший, який був поранений, яким ще і не виповнилося 60 років, як і інші цивільні особи, що загинули чи отримали поранення внаслідок конфлікту, є невинними жертвами», – наголосив Гуґ.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила черговий, новорічно-різдвяний, «режим тиші» з півночі 23 грудня 2017 року. Нинішнє нове перемир’я, як і попередні, порушується практично щодня. Сторони заперечують свою вину в цьому і звинувачують противників у провокаціях.