У Луцьку вшанували волинського історика - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
У Луцьку вшанували волинського історика

Волинь-нова

У Луцьку вшанували волинського історика

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година «Олександр Цинкаловський – велич особистості».

Мета заходу – популяризація наукової діяльності археолога-історика.

Народився О. Цинкаловський 9 січня 1898 року у м. Володимирі-Волинському на Волині. Навчався у гімназіях Ковеля та Казані. У 1918 році проходив службу у військах Української Народної Республіки, Культурному відділі армії, спільно з «Просвітою» брав участь в організації українських шкіл на Кременеччині. Після революції 1917 року працював учителем в с. Осмиловичі Володимир-Волинського повіту. У 1932 році був обраний до польського сейму від місцевого населення, повідомляє Музейний простір Волині.

У рамках заходу відбулася презентація книги «Археологічні пам’ятки Волинської області» із серії «Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область». Її упорядкували волинські археологи Михайло Кучинко, Григорій Охріменко та Олексій Златогорський.

З 1925 по 1929 рік О. Цинкаловський навчався у Варшавському університеті, де спеціалізувався по церковній історії, християнській археології, сакральному мистецтву. Часто виїжджав в експедиції на Волинь, Полісся, Підляшшя, проводив археологічні дослідження, обстежував пам’ятки археології та історії. 19 квітня 1983 року О. Цинкаловського не стало. Похований на православному кладовищі «На Волі» у Варшаві.

Результатом його наукової діяльності є ряд праць, зокрема, історико-топографічне видання «Княжий город Володимир», «Ріка Прип’ять і її допливи», написана під псевдонімом Антін Бужанський. Головне місце в їх переліку займає історико-географічний словник «Стара Волинь і Волинське Полісся» у двох томах, виданий у Канаді у 1984–1986 роках Інститутом дослідів Волині. На жаль, наукові праці Цинкаловського маловідомі в українському контексті.
На виставці у Волинському краєзнавчому музеї під час історичної години про О.Цинкаловського були представлені усі ці видання, а також документальні матеріали, археологічні артефакти, книги із науково-бібліотечних фондів.

Окрім того, у рамках заходу відбулася презентація книги «Археологічні пам’ятки Волинської області» із серії «Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область». Її упорядкували волинські археологи Михайло Кучинко, Григорій Охріменко та Олексій Златогорський.