«Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла», – Папа Римський на зустрічі з українцями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
«Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла», – Папа Римський на зустрічі з українцями

Франциск знає про проблеми українців.

Фото із сайту «Цензор.нет».

Волинь-нова

«Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла», – Папа Римський на зустрічі з українцями

«Я також прошу Його, щоб ви більше не змушені були йти на такі великі жертви заради того, щоб забезпечити гідне життя своїм близьким»

Папа Римський Франциск відвідав Софійський собор Української греко-католицької церкви в Римі, де привітав вірян, які приїхали з різних кінців Італії, і виступив із промовою. Про це передає прес-служба УГКЦ, інформує «Еспресо.ТВ».

У промові Папа Франциск, зокрема, згадав трьох уже спочилих єпископів Української греко-католицької церкви, які, перебуваючи у вигнанні, підтримували життя УГКЦ у підпіллі. Він навів у приклад кардинала Йосипа Сліпого, який збудував собор святої Софії у Римі, «щоб він став яскравим пророчим знаком свободи в ті роки, коли українці не мали доступу до жодних святинь», єпископа Чміля, якому прислуговував на літургіях ще молодим хлопцем. Також Папа згадав кардинала Гузара, який «був не лише отцем та главою, а й проповідником і старшим наставником багатьох людей».

Промова Франциска у Софійському соборі Української греко-католицької церкви в Римі.
Промова Франциска у Софійському соборі Української греко-католицької церкви в Римі.

Вітанню українською мовою «Слава Ісусу Христу!» навчив його Степан Чміль, якому Хорхе Берґольйо допомагав у молоді роки під час богослужінь в Аргентині.

«Я розумію, що хоча ви тут, ваше серце вболіває за вашу країну, особливо через лиха війни і економічні негаразди», – звернувся він до української громади.

За його словами, він постійно просить Бога про припинення війни на Сході України, а також про поліпшення економічної ситуації в нашій країні, аби українці не були змішені їхати на заробітки до Європи.

«Я прийшов сюди, щоб сказати, що я з вами – близький до вас серцем, своєю молитвою. Я з вами, коли завершую таїнство Євхаристії. Там я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла. Я також прошу Його, щоб ви більше не змушені були йти на такі великі жертви заради того, щоб забезпечити гідне життя своїм близьким», – сказав Папа Римський.

Як інформує у Facebook посольство України при Святому Престолі, для Папи Римського Франциска цей візит мав також особистий характер, оскільки вітанню українською мовою «Слава Ісусу Христу!» навчив його Степан Чміль, якому Хорхе Берґольйо допомагав у молоді роки під час богослужінь в Аргентині. Глава Католицької Церкви також особисто вшанував пам’ять свого наставника, який похований у крипті собору.

Папа Римський зазначив, що він щодня молиться біля української ікони, подарованої йому в Аргентині блаженнішим Святославом.
Папа Римський зазначив, що він щодня молиться біля української ікони, подарованої йому в Аргентині блаженнішим Святославом.

Промовляючи до українців, Папа Римський Франциск зазначив, що він щодня молиться біля української ікони, подарованої йому в Аргентині блаженнішим Святославом, яку він привіз із собою до Риму на початку свого понтифікату.