У бібліотеці діти «Масляну святкували, люту зиму проводжали» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
У бібліотеці діти «Масляну святкували, люту зиму проводжали»

Волинська обласна бібліотека для дітей

У бібліотеці діти «Масляну святкували, люту зиму проводжали»

У родинний вихідний «Із бібліотекою разом» дітям провели майстер-клас виробів із солоного тіста «Золотава зірка – Сонце»

Захід пройшов у Волинській обласній бібліотеці для дітей в неділю. На майстер-класі діти виготовили сонечко із солоного тіста, як символ перемоги добра над злом, теплої весни над зимовими холодами, щастя і родинного достатку. 

Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум’яним млинцем вони з’їдають частинку тепла і могутності небесного світила.

Масляна – одне з найдавніших слов’янських свят, яке бере свій початок ще з дохристиянських часів. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум’яним млинцем вони з’їдають частинку тепла і могутності небесного світила. На території Київської Русі млинці готувались в круглих глиняних пательнях із зубчатими краями й прокресленим по глині хрестом – знаком сонця.