Найпотужніша ракета, яка може доставляти людей на Місяць і Марс, полетіла у космос (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.69
Найпотужніша ракета, яка може доставляти людей на Місяць і Марс, полетіла у космос (Відео)

SpaceX відновлює можливості землян для здійснення місій на інші планети.

Фото із сайту RTE.

Волинь-нова

Найпотужніша ракета, яка може доставляти людей на Місяць і Марс, полетіла у космос (Відео)

SpaceX здійснила історичний запуск Falcon Heavy

Тестовий запуск важкої ракети-носія Falcon Heavy відбувся 6 лютого о 22.45. Про це Інформує «Економічна правда».

Запуск Falcon Heavy – це унікальна історична подія через ряд причин.

По-перше, коли ракета відірвалась від землі, вона стала найпотужнішою в світі діючою ракетою-носієм. Falcon Heavy зможе виводити на низьку навколоземну орбіту 63,8 тонн корисного навантаження. Це в два рази більше, ніж може вивести на орбіту найближчий діючий конкурент – Delta IV Heavy. Наприклад, Falcon 9 виводить 22,8 тонн.

Ще для порівняння, Falcon 9 може відправити на Марс 4 т корисного навантаження тоді, як Falcon Heavy – 16,8 т.

По-друге, вартість запуску вантажів на орбіту істотно падає. Ціна виведення вантажу Falcon Heavy в три рази дешевше, ніж у Delta IV Heavy. Це стало можливим за рахунок багаторазового використання трьох перших ступенів Falcon Heavy. Всі вони повернуться на землю. Причому дві з них – бічні прискорювачі – вже літали в космос.

Тестовий запуск важкої ракети-носія Falcon Heavy відбувся 6 лютого о 22.45.

Раніше президент SpaceX Гвінн Шотвел, говорила, що повторне використання першого ступеня ракети-носія Falcon 9 дозволило знизити вартість запуску на 30% – з 61,2 млн дол до 42,8 млн дол.

При цьому валовий прибуток SpaceX з кожного запуску оцінюється в 40%. Вартість першого ступеня – 75% від ціни запуску, а ціна 395 т палива для неї – всього 200-300 тис дол.

По-третє, Falcon Heavy – це перша (після Saturn V, яке відійшла в минуле, з «місячної програми», ЕП) діюча ракета, яка здатна доставити людей на Місяць і Марс. Таким чином, SpaceX відновлює можливості людства для здійснення таких місій.

Корисним навантаженням під час тестового запуску Falcon Heavy служитиме особистий електромобіль Ілона Маска Tesla Roadster. Запуск відбувся зі стартового майданчика 39A космічного центру Кеннеді у Флориді. Саме з цього майданчика стартували ракети Saturn V і несли астронавтів на Місяць.

Як це було? Приблизно ось так.