Адмірал Тенюх: «У лютому 2014-го начальник Генштабу схиляв військових до зради» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Адмірал Тенюх: «У лютому 2014-го начальник Генштабу схиляв військових до зради»

Інформатор

Адмірал Тенюх: «У лютому 2014-го начальник Генштабу схиляв військових до зради»

Йдеться про Юрія Ільїна

Начальник Генерального штабу ЗСУ часів Віктора Януковича Юрій Ільїн в лютому 2014 року скасував приведення військово-морських сил у Криму в повну бойову готовність і почав співпрацювати з Росією.

Про це заявив колишній виконуючий обов'язки міністра оборони екс-командувач ВМС Ігор Тенюх під час допиту в Оболонському районному суді Києва у справі про держзраду Януковича, повідомляє Українська правда.

Тенюх заявляє, що армія була приведена в повну бойову готовність його наказом тільки 27 лютого 204 року, коли він заступив на посаду міністра оборони. Тоді ж він дізнався, що вранці 20 лютого ВМС у Криму було приведено в повну бойову готовність, а вже ввечері Ільїн (на той момент начальник Генштабу) скасував цей наказ.

Процес «здачі Криму» Росії почався з 2010 року з приходом Віктор Януковича до влади, коли почалася кадрова зачистка, скорочення чисельності флоту, розформування військових комісаріатів, укомплектування ВМС контрактниками-мешканцями Криму.

Тенюх також заявив, що йому відомі факти, що Ільїн схиляв українських військових до держзради.

«Ільїн тоді тричі схиляв до зради начальника Академії Військово-морських сил Гончаренка, щоб він перейшов на бік Росії. Це офіційно. Після десятих чисел. Я відповідаю за свої слова», – сказав свідок.

Загалом же, за словами Тенюха процес «здачі Криму» Росії почався з 2010 року з приходом Віктор Януковича до влади, коли почалася кадрова зачистка, скорочення чисельності флоту, розформування військових комісаріатів, укомплектування ВМС контрактниками-мешканцями Криму.

Також Тенюх зазначає, що в 2010 році його звільнили з посади командувача ВМС безпідставно та без жодних пояснень.

«Мені міністр оборони Єжель по телефону єдине, що сказав: «Ти не будеш командувачем». А за даними моїх джерел їм тоді прийшла вказівка з Кремля «Убрать етого бандеровца», – сказав Тенюх.