В організмі 90% підлітків вчені помітили хімікати з пластику - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
В організмі 90% підлітків вчені помітили хімікати з пластику

Укр.Медіа

В організмі 90% підлітків вчені помітили хімікати з пластику

Дослідження проводилися у Британії

За даними нового дослідження, майже у 90% британських підлітків в організмі виявлені сліди речовини, що змінює гормональний баланс, передає Ukr.Media.

Бісфенол А (ДФП) міститься в пластикових упаковках і пляшках, всередині харчових ємностей і в касових чеках.

Це речовина, яка з 1960-х років використовується у виробництві деяких видів пластмаси, імітує жіночий статевий гормон естроген може викликати зниження кількості сперматозоїдів і безпліддя у чоловіків, а також рак грудей і простати.

Вчені з Ексетерського університету проаналізували проби сечі 94 підлітків і виявили у 86% сліди ДФП в організмі.

Фахівці побоюються, що уникнути попадання цього хімікату в організм практично неможливо через повсюдне використання пластикової упаковки.

Співавтор дослідження професор Лорна Харріс говорить:

«Більшість людей стикаються з ДФП щодня. В даному дослідженні наші студенти виявили, що в даний час, з урахуванням діючих законів про маркування, уникнути його за допомогою змін у харчуванні дуже складно.

В ідеальному світі у нас був би вибір, що вводити в свій організм. Але на сьогоднішній день ми не можемо зробити цей вибір, тому що дуже важко визначити, які продукти і упаковки містять ДФП».

У минулому році Європейське хімічне агентство внесло ДФП в категорію «викликаючих крайнє занепокоєння» через його "можливий серйозний вплив на здоров'я людини".

Фахівці побоюються, що уникнути попадання цього хімікату в організм практично неможливо через повсюдне використання пластикової упаковки.

Цю речовину, що застосовується для додання твердості пластику, пов'язують з діабетом і серцевими захворюваннями, а також чоловічим безпліддям.

Хоча вона міститься в касових чеках, сонцезахисних окулярах і компакт-дисках, найчастіше ДФП потрапляє в організм через їжу, що зберігалася в пластиковій упаковці.

Крім аналізів сечі підлітки також вели щоденники харчування. І навіть коли вони тиждень утримувалися від продуктів з ДФП, зміст речовини в організмі не зменшилася.

Керівниця дослідження Тамара Гэлловей каже:

«Ми виявили, що раціон, розрахований на мінімальний контакт з ДФП, передбачав відмову від фруктів і овочів в пластиковій упаковці, консервів та готових обідів, упакованих в контейнери, що містять ДФП, не надав помітного впливу на концентрацію ДФП в організмі».

До цього вчені прийшли до висновку, що повторне використання пластикових пляшок підвищує ризик контакту з ДФП з-за зносу пластику, як і розігрів продуктів в пластиковій упаковці в мікрохвильовці.

Хоча ДФП виводиться з крові через нирки за кілька годин, недавні дослідження свідчать, що він може залишатися в організмі до 43 годин і, відповідно, потрапляти в жирові відкладення.