Курси НБУ $ 41.83 € 48.20
В Африці виявили безліч стародавніх текстів

Вік текстів оцінюється в 2700 років.

Science Alert

В Африці виявили безліч стародавніх текстів

Унікальну знахідку виявили французькі археологи в Судані в місцевості Седейнга

Безліч текстів, написаних стародавньою мовою кушитів знайдені на руїнах храму, датованого XIV століттям до нашої ери і присвяченого Тії — бабусі фараона Тутанхамона. Деякі з табличок присвячені пам'яті покійних, повідомляє DT.ua з посиланням на Science Alert.

На ділянці розкопок було «місто мертвих» — некрополь, що складається з 80 пірамід і сотні гробниць.

З VII століття до нашої ери по IV століття нашої ери на цій ділянці було побудоване «місто мертвих» — некрополь, що складається з 80 пірамід і сотні гробниць представників народів Напата і Мерое, які поєднували єгипетські і власні традиції. Обидва ці народи були відомі стародавнім єгиптянам як царство Куш.

Стародавні тексти розташовуються на гробницях, пристелях і стелах і написані мероїтською мовою, яка використовувалася приблизно з II століття до нашої ери до V століття нашої ери в Нубії і північному Судані.

Дослідники встановили, що більшість гробниць були побудовані представниками народу Напата, а п'ять століть потому Мерое додали до них нові структури – каплиці з цегли та пісковику на західних схилах пірамід, призначені для поклоніння мертвим. Одна з каплиць була присвячена Маат – єгипетській богині закону, порядку, гармонії та миру.

Telegram Channel