
Робота атракціонів від тепер і до завершення сезону - щоденна
У Луцьку відкрили «сезон атракціонів», у Центральному парку запевняють – безпека відвідувачів понад усе
З метою запобігання випадкам травмування відвідувачів атракціонів та створення безпечних умов експлуатації атракціонної техніки Управління Держпраці у Волинській області звертається до власників підприємств та суб’єктів господарювання, які експлуатують атракціонну техніку, стосовно дотримання вимог безпеки
Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки відкрив «сезон атракціонів» оголошенням у «Фейсбуці» розцінок та графіку роботи атракціонів. Зазначається, що вони працюватимуть щоденно до закінчення літнього сезону з 12 до 20 години, за умови сприятливої погоди. Щоправда, у дописі йдеться, що в найближчі тижні ще триватимуть роботи по підготовці атракціонів до сезону, зокрема, фарбування, дрібні ремонти. Втім, як нам повідомив директор КП «Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки» Віталій Цапюк, всі атракціони пофарбують автомобільною фарбою, яка значно дорожча звичайної, а з усіма технічними моментами вже справилися. «Після проведеного ремонту атракціони прийняла комісія. Ми ніколи не запускаємо атракціонів до того, як перевірить експертний центр. Цього року ми теж вже отримали всі дозволи. Всі атракціони допущені до роботи, крім «Човників» та «Сонечка», які вже відслужили всі терміни, що могли, їх запускативже небезпечно, і ремонту вони не підлягають. При цьому вивід з експлуатації зроблено на наше прохання ще минулого року», - зазначив керівник парку.
Цього року ми теж вже отримали всі дозволи. Всі атракціони допущені до роботи, крім «Човників» та «Сонечка», які вже відслужили всі терміни, що могли, їх запускативже небезпечно, і ремонту вони не підлягають.
Тим часом, Управління Держпраці у Волинській області нагадує, що згідно з діючим законодавством України, власник зобов’язаний на підставі висновку незалежних експертів спеціалізованих організацій отримати дозвіл на експлуатацію та провести щорічний технічний огляд. Атракціони, які відпрацювали нормативний строк експлуатації (8-10 років) мають пройти експертне обстеження уповноваженою організацією та у разі позитивного висновку можуть бути допущені до подальшої експлуатації.
У відомстві зазначають, що часто суб’єкти господарювання, які експлуатують атракціонну техніку, нехтують вимогами законодавства і допускають порушення, які створюють небезпеку життю відвідувачів і стають підставою для заборони експлуатації. Серед найпоширеніших порушень: пуск атракціонів без відповідного технічного огляду (випробувань), тобто без визначень їх технічного стану; експлуатація атракціонів без проведення щоденного огляду оператором та без влаштування огороджень небезпечних зон; були зафіксовані непоодинокі випадки, коли атракціони обслуговував ненавчений персонал.
Користувачі та відвідувачі мають право ознайомитися з результатами технічного огляду, експертного обстеження та пересвідчилися у наявності Дозволу на експлуатацію встановленого зразка.
Користувачі та відвідувачі мають право ознайомитися з результатами технічного огляду, експертного обстеження та пересвідчилися у наявності Дозволу на експлуатацію встановленого зразка. Зазначена документація повинна бути у суб’єкта господарювання. За будь-яких сумнівів у безпечності та справності атракціонів, відсутності огороджень небезпечних зон, правил користування або інших належних документів рекомендується утримуватися від користування такими атракціонами.
