На закритті 12 шкіл і дитсадків Рівного наполягають пожежники
Через неналежний стан протипожежної безпеки
Попри побоювання рівнян щодо ситуації у дитячих та торгово-розважальних центрах, найгірше з цим у державних закладах, пише Радіотрек.
Такі проміжні результати перевірок, розпочатих за розпорядженням Кабміну внаслідок трагічної пожежі у Росії. Із 1300 установ, які надзвичанийники мають перевірити до червня, станом на 18 квітня оглянули понад сотню.
Щодо 42 закладів в області різних форм власності пожежники вимагають повного зупинення роботи об’єкта. Серед них – 12 шкіл і дитсадків у Рівному.
Із 1300 установ, які надзвичанийники мають перевірити до червня, станом на 18 квітня оглянули понад сотню.
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 - м. Рівне, вул. Князя Острозького, 20
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 - м. Рівне, вул. Литовська, 11
ДНЗ № 45 - м. Рівне, вул. Литовська, 10
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9- м. Рівне, вул. Марка Вовчка, 29-А
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 - м. Рівне, вул. Карпінського, 15-А
ЗОШ І-ІІ ступенів № 16- м. Рівне, вул. В.Чорновола, 101
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 - м. Рівне, вул. Видумка, 26
ДНЗ № 41 - м. Рівне, вул. Гранична, 4-А
ЗОШ № 11- м. Рівне, вул. Д. Галицького, 14-А
РКГ «Престиж» - м. Рівне, вул. Д. Галицького, 15
НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» № 19 - м. Рівне, вул. Макарова, 48
ЗОШ І-ІІІ ст. № 23 - м. Рівне, вул. Вербова, 42
Остаточне рішення – закривати заклад чи усунути недоліки без припинення роботи – має ухвалити суд.
Повний перелік закладів області, які вимагають закрити, можна переглянути на сайті управління ДСНС.
Зауважимо, що за словами заступника начальника обласного управління ДСНС Олега Панюка, штраф за недотримання пожежної безпеки – 34 гривні.
Однак, проблема протипожежної безпеки у закладах освіти застаріла. І, аби виправити ситуацію, за це взялися ще до проведення перевірок, говорить заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик:
- Управління освіти розробило програму розвитку освіти на 2017-2020 роки. І вперше передбачено цілий розділ, що стосується безпеки дітей. І практично, щороку, передбачено виділення коштів для того, щоби ця безпека у навчальних закладах була. Що вже було зроблено за 2017 рік навіть до проведення перевірок і після проведення перевірок. Якщо говорити про забезпечення вогнегасниками, то, хочу сказати, що якраз торік на 70 тисяч придбали сертифікованих вогнегасників у школи та дитячі садки. Це за бюджетні кошти. Також було проведено засідання колегії управління освіти, де вперше, скажімо, десь за останні 10 років розглядалося питання безпеки дітей.
Крім того, каже Катерина Сичик, відповідальні за безпеку дітей особи, які є у кожному навчальному закладі, проходять навчання. Торік, за курси для них заплатили 40 тисяч гривень.
А на 2018 рік заплановано 300 тис гривень для просочування дерев’яних конструкцій спеціальним протипожежним розчином. Раніше це питання не вирішувалося, каже Катерина Сичик.
Разом з тим, каже Катерина Сичик, можна було б робити більше у цьому напрямку, аби на це були гроші:
- Одне хочу сказати, коли управління освіти робить бюджетне прогнозування, ми закладаємо гроші у повній мірі, які потрібні для того, щоб діти були в безпеці. Але не вся сума виділяється, тому звертаючись до депутатів, все-таки треба це питання дотискувати до кінця. У більшості закладів сигналізації у несправному вигляді.
Саме це питання вимагає мільйонів гривень.