Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
Ірина Констанкевич побоюється, що на Волині зірвуть старт «Нової української школи»

Для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів виділено для Волинської області майже 38 мільйонів гривень.

Фото: http://imk.net.ua

Волинь-нова

Ірина Констанкевич побоюється, що на Волині зірвуть старт «Нової української школи»

Ситуацію із підготовкою до «Нової української школи» народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки Ірина Констанкевич вважає тривожною

«Я побувала у багатьох школах Волинської області. І зокрема, там де планується навчання перших класів за програмою «Нової української школи» і поставало найбільше питань. У жодному з класів ще не було нічого для впровадження нових освітніх реформ, – заявила вона. – З дидактичного обладнання, меблів, оргтехніки ще нічого не придбано. Немає коштів, а вартість такого класу 170 тис грн. Уряд передбачив на потреби першокласників 1 млрд грн, а решту має додати місцева влада", – розповіла Ірина Констанкевич. 

Із її слів, у Волинській області вже давно мали б розпочатися закупівлі меблів та обладнання для перших класів. А натомість – вчителів щомісяця змушують звітувати, що вони зробили для реалізіції НУШ.

«Є небезпека, що традиційно залатають дірки за рахунок батьків, що, за заявами МОН, категорично неприйнятно і навіть заборонено»

На «Прозорро» вже розміщені оголошення про проведення тендерних процедур. Фактично, процедури закупівлі займають до двох місяців. Але на Волині досі не розподілили навіть кошти, і з кожним днем залишається все менше часу, щоби встигнути підготувати шкільні класи до наступного навчального року. «Є небезпека, що традиційно залатають дірки за рахунок батьків, що, за заявами МОН, категорично неприйнятно і навіть заборонено», – вважає народний депутат.

Як повідомили Ірині Констанкевич у Міністерстві освіти, для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком затвердженим Міністерством виділено для Волинської області майже 38 мільйонів гривень.

Закупівля засобів навчання та обладнання для закладів загальної середньої освіти та їх доставка здійснюється на засадах співфінансування.

«Днями відділ освіти Маневицької райдержадміністрації вже закупив 530 одномісних антисколіозних парт, однак це лише «крапля в морі», бо у більшості шкіл питання так і не зрушило з місця. Часу на підготовку до старту «Нової української школи» стає все менше, однак, хотілося б вірити, старт проекту відбудеться вчасно. І навчання буде в радість школярам, батькам і вчителям», – каже Ірина Констанкевич.

Telegram Channel