Волинська обласна організація УТОСу нараховує понад 1700 учасників.
У волинських утосівців — ювілей
У Луцькому міському палаці культури відзначили 85-річчя створення організації, яка підтримує осіб, які втратили зір
Історія розвитку і становлення Українського товариства сліпих розпочалася 4 червня 1933 року. Волинська обласна організація, яка є його складовою частиною, нараховує понад 1700 учасників.
За підтримки держави і місцевої влади вона займається соціально-трудовою, медичною, професійною реабілітацією інвалідів зору, забезпечує їхні конституційні права на освіту, відпочинок, гідні умови проживання.
У Луцьку й області діють її первинні організації. Працює навчально-виробниче підприємство УТОС, на якому незрячі отримують повний спектр соціального захисту, можливість самореалізуватися та повноцінно жити й трудитися.
Обласна організація товариства, яку ось уже 25 років очолює заслужений працівник соціальної сфери України Юрій Симончук, одна з кращих у державі. Вона постійно займає призові місця за постановку громадської роботи серед незрячих, тісно співпрацює з владою та церквою.
Завдяки співробітництву з Волинською єпархією УПЦ світ побачили унікальні видання — «Молитвослов» і «Закон Божий» шрифтом Брайля. А невдовзі відбудеться презентація ще двох, призначених для незрячих діток — «Букваря» та «Євангелія». Ці книги підготувала до друку громадська організація «Вірю, надіюся і люблю», яку очолює дружина волинського священика УПЦ протоієрея Валентина Марчука Олена.
Обласна організація товариства, яку ось уже 25 років очолює заслужений працівник соціальної сфери України Юрій Симончук, одна з кращих у державі.
85-річчя УТОС — це не лише кругла дата в житті організації, це — історія згуртованості людей, чия незламна сила духу є прикладом для нас, зрячих. Тож привітати винуватців торжества прийшли представники обласної, міської влади, духовенства, а також партнерських організацій. Зала дружно аплодувала, коли заступники голів обласних ради та держадміністрації Роман Карп’юк і Світлана Мишковець запрошували для отримання відзнак активістів УТОСу, котрі внесли вагомий вклад у діяльність організації, соціальний захист її членів.
Хвилиною мовчання вшанували присутні тих членів організації, котрі стояли біля витоків її створення й відійшли у Вічність. А потім відбувся фестиваль вокального жанру «Волинська весна». У ньому взяли участь самодіяльні артисти, зокрема хорові колективи, що носять звання народних, аматорських із Волині, Рівненщини, Львівщини...
