У Луцьку обговорили нову українську школу
Освітяни з усієї Волинської області зібралися в обласному центрі, щоб дізнатися більше про нову українську школу
Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Із вітальним словом перед присутніми виступив радник Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк. Він нагадав слова Конфуція: «Якщо ваш план на рік — садіть рис. Якщо ваш план на десятиліття — садіть дерева. Якщо ваш план на все життя — вчіть дітей».
Також відбулося розширене засідання колегії управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА, під час якого обговорили впровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес у ПТУ № 22 смт Луків та Старовижівському професійному ліцеї, про стан
забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому, про проведення дослідницького-експериментальної роботи в закладах освіти області, про підготовку закладів освіти до нового навчального року в контексті впровадження концепції «Нова українська школа», про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у районах, містах, об’єднаних територіальних громад тощо.
Обговорили впровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес у ПТУ № 22 смт Луків та Старовижівському професійному ліцеї, про стан забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому.
Під час засідання колегії відзначили позитивний досвід ОТГ, зокрема, Голобської. Заступник начальника - начальник відділу дошкільної загальної середньої і вищої освіти Тетяна Соломіна заявила, що школа має перестати працювати у форматі 100-річної давнини. «Слід замки байдужості закрити назавжди», - наголосила посадовець.Опісля засідання комісії відбувся семінар в інтерактивному форматі «Шляхи реалізації, моделювання: нова українська школа в об’єднаних територіальних громадах», під час якого були обговорені питання освіти в ОТГ, актуальні питання реалізації основних положень нової української школи.
Радник з питань муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавринюк розповів представникам ОТГ Волині про моделювання нового освітнього простору, кадрове і технічне забезпечення, підручники та інклюзію в новій українській школі.
«Нинішні реформи - це реформи системи управління», - наголосив експерт і додав, що уже вісім ОТГ готові до створення моделей управління освітою.
Завершився семінар ознайомчим візитом та демонстрацією обладнання для нової української школи.
