
Сільське господарство для пана Владислава (ліворуч) – «справа для душі» та надійна «скарбничка» для вкладання та накопичення коштів.
Власник луцького готелю віднайшов «справу для душі» у вирощуванні тварин
Днями директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко з робочою поїздкою та в рамках святкування Дня фермера, відвідав Ківерцівський район. Очільник головного аграрного відомства області поспілкувався з фермерами та одноосібниками, оглянув їх господарства
В’ячеслав Зінькевич допомагає старшому сину Владиславу розвивати особисте селянське господарство. Пан В’ячеслав в аграрній справі недавно. Чоловік все життя займався сімейним готельним бізнесом у м.Луцьк, яким зараз керують його діти. Сільське господарство для пана Владислава – «справа для душі» та надійна «скарбничка» для вкладання та накопичення коштів. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.
В господарстві налічується 300 голів овець, 170 голів великої рогатої худоби м’ясних порід, а ще коні, свині породи мангал, кози, нутрії, риба.
Господар розповів свою історію: «Сільське господарство - це моє хобі. Я виріс у сім’ї, де тримали худобу. Це нас годувало. Взагалі, я займаюся готельним бізнесом у Луцьку, але бачу перспективу у тваринництві. Коли почав вигодовувати корів, то і не уявляв наскільки це важка справа. Та, з часом мені це все почало подобатися. З вівцями набагато легше. З їх вовни шиємо одіяла, зі збутом м’яса проблем не виникає. Щодо корів, то на сьогодні надто низька ціна щоб здавати їх на бійню. А взагалі, сільське господарство – це не є бізнес. Це – закладання грошей мінімум як на 10 років. Проте, я мрію, що колись все це даватиме прибутки».
Вивчаючи досвід господарювання у європейських країнах, знайшов цікавий факт – за кожен орендований гектар землі, господарство повинне утримувати 1 корову, або платити надвисокі податкові збори за землю. Такий досвід необхідно перейняти і Україні.
Нещодавно одноосібник придбав господарські приміщення у селі Тростянець, де зимує худоба. На сьогодні проблемним питанням для нього залишається оренда земель для випасу тварин та заготівлі сіна на зимовий період.
В’ячеслав Зінькевич висловився, що маючи таку кількість худобу, необхідно збільшити площі земель. Над цим сьогодні і працюють. «Вивчаючи досвід господарювання у європейських країнах, знайшов цікавий факт – за кожен орендований гектар землі, господарство повинне утримувати 1 корову, або платити надвисокі податкові збори за землю. Такий досвід необхідно перейняти і Україні», - вважає господар.
Під час робочої зустрічі, Юрій Горбенко оглянув господарські приміщення одноосібника, території, на яких заготовляють сіно та території для випасу овець.
Директор департаменту наголосив на необхідності врегулювання земельно-правових відносини та доручив начальнику управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку Ківерцівської райдержадміністрації Ірині Куцик взяти під контроль дане питання і посприяти у його вирішенні. Також, Юрій Горбенко порекомендував зареєструвати фермерське господарство, оскільки це дозволить скористатися підтримкою з державного та обласного бюджетів.
