Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Власник луцького готелю віднайшов «справу для душі» у вирощуванні тварин

Сільське господарство для пана Владислава (ліворуч) – «справа для душі» та надійна «скарбничка» для вкладання та накопичення коштів.

www.agrovolyn.gov.ua

Власник луцького готелю віднайшов «справу для душі» у вирощуванні тварин

Днями директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко з робочою поїздкою та в рамках святкування Дня фермера, відвідав Ківерцівський район. Очільник головного аграрного відомства області поспілкувався з фермерами та одноосібниками, оглянув їх господарства

В’ячеслав Зінькевич допомагає старшому сину Владиславу розвивати особисте селянське господарство. Пан В’ячеслав в аграрній справі недавно. Чоловік все життя займався сімейним готельним бізнесом у м.Луцьк, яким зараз керують його діти. Сільське господарство для пана Владислава – «справа для душі» та надійна «скарбничка» для вкладання та накопичення коштів. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.

В господарстві налічується 300 голів овець, 170 голів великої рогатої худоби м’ясних порід, а ще коні, свині породи мангал, кози, нутрії, риба.

Господар розповів свою історію: «Сільське господарство - це моє хобі. Я виріс у сім’ї, де тримали худобу. Це нас годувало. Взагалі, я займаюся готельним бізнесом у Луцьку, але бачу перспективу у тваринництві. Коли почав вигодовувати корів, то і не уявляв наскільки це важка справа. Та, з часом мені це все почало подобатися. З вівцями набагато легше. З їх вовни шиємо одіяла, зі збутом м’яса проблем не виникає. Щодо корів, то на сьогодні надто низька ціна щоб здавати їх на бійню. А взагалі, сільське господарство – це не є бізнес. Це – закладання грошей мінімум як на 10 років. Проте, я мрію, що колись все це даватиме прибутки».

Вивчаючи досвід господарювання у європейських країнах, знайшов цікавий факт – за кожен орендований гектар землі, господарство повинне утримувати 1 корову, або платити надвисокі податкові збори за землю. Такий досвід необхідно перейняти і Україні.

Нещодавно одноосібник придбав господарські приміщення у селі Тростянець, де зимує худоба. На сьогодні проблемним питанням для нього залишається оренда земель для випасу тварин та заготівлі сіна на зимовий період.

 Коли почав вигодовувати корів, то і не уявляв наскільки це важка справа.

Коли почав вигодовувати корів, то і не уявляв наскільки це важка справа.

 В’ячеслав Зінькевич висловився, що маючи таку кількість худобу, необхідно збільшити площі земель. Над цим сьогодні і працюють. «Вивчаючи досвід господарювання у європейських країнах, знайшов цікавий факт – за кожен орендований гектар землі, господарство повинне утримувати 1 корову, або платити надвисокі податкові збори за землю. Такий досвід необхідно перейняти і Україні», - вважає господар.

Під час робочої зустрічі, Юрій Горбенко оглянув господарські приміщення одноосібника, території, на яких заготовляють сіно та території для випасу овець.

Директор департаменту наголосив на необхідності врегулювання земельно-правових відносини та доручив начальнику управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку Ківерцівської райдержадміністрації Ірині Куцик взяти під контроль дане питання і посприяти у його вирішенні. Також, Юрій Горбенко порекомендував зареєструвати фермерське господарство, оскільки це дозволить скористатися підтримкою з державного та обласного бюджетів.

 В господарстві налічується 300 голів овець.

В господарстві налічується 300 голів овець.

 

Telegram Channel