Курси НБУ $ 41.36 € 44.56

ДО НАС ЗНОВУ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ТУРИЗМ

Цими днями Волинський центр туризму, спорту та екскурсій (ЦТСЕ) відзначає 65-річчя початку туристсько-краєзнавчої роботи в області

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Цими днями Волинський центр туризму, спорту та екскурсій (ЦТСЕ) відзначає 65-річчя початку туристсько-краєзнавчої роботи в області

До речі, цій даті приурочений і 50-ий ювілейний зліт туристів Волині, який триватиме з 29-ого червня по 8-е липня на турбазі центру “Замчисько”, що в урочищі Гаразджа Луцького району. Напередодні цих подій наш кореспондент зустрівся з директором ЦТСЕ Леонідом Толстихіним і взяв у нього інтерв’ю.
— Леоніде Миколайовичу, скільки знаю вас, стільки ви і працюєте на педагогічній ниві, зокрема, у туристсько-екскурсійній сфері?
— Якщо підрахувати точніше, то уже 35-й рік. Колись і сам займався на дитячій екскурсійно-туристичній станції, яку очолював Юрій Горобець. Працював тренером ДЮСШ зі спортивного орієнтування, вчителем фізкультури. У 1982 році мені довірили очолити центр туризму, спорту та екскурсій.
— Розкажіть трохи про, так би мовити, народження вашої установи.
— У нас є достовірні дані, що саме газета “Вільна праця” — попередниця сьогоднішньої “Волині” — повідомляла в червні 1940 року: “... в Луцьку відкрилась обласна дитяча екскурсійно-туристська станція, яка має своїм завданням організовувати екскурсії і походи для дітей... Для екскурсійної бази готується спеціальне приміщення, де будуть влаштовані кімнати відпочинку, їдальня. На подорожі та обладнання станції народний комісаріат і Волинський обласний відділ народної освіти асигнував 60 тисяч карбованців”. А вже через три тижні газета розповідала про організовану екскурсію до Києва та Канева для відмінників навчання та активістів шкіл області.
— А яким був цей заклад 23 роки тому, коли ви прийшли сюди?
— Тут працювало 40 чоловік (це разом з обслуговуючим персоналом). Мали ми два приміщення: один адміністративно-навчальний корпус, а другий — дитяча турбаза для прийому дітей з районів Волині та інших областей України і колишніх республік СРСР. Було у нас два автобуси, а також туристське спорядження на одночасне перебування в походах 300 дітей.
— Хто стояв біля джерел туризму на Волині?
— Я із задоволенням називаю Тамару Семашко, яка відразу у післявоєнні роки очолювала станцію. Потім були Олексій Зарицький, Ігор Коротун. Ветеранами туристської справи в області були Аркадій Єрмолкевич, Григорій Гуртовий, Юрій Матьора, уже згаданий перший майстер спорту з туризму Юрій Горобець. Наші вихованці виходили переможцями багатьох республіканських і всесоюзних змагань з туризму, спортивного орієнтування. Районами наших подорожей були Карпати і Крим, Кавказ і Кольський півострів, Уральські гори і півострів Ямал, Памір і Тянь-Шань, Туркменія і Алтай, Приморський край і Камчатка.
Якщо відверто, то нині можна тільки мріяти про подібні подорожі. Але й сьогодні, незважаючи на проблеми, насамперед фінансові, ми не втрачаємо оптимізму. Завершуємо будівництво дитячої турбази-табору поблизу села Гаразджа, буде відновлено дитячу турбазу в Луцьку, в селі Пульмо Шацького району. Нині на Волині створена і затверджена обласна програма розвитку дитячого туризму і краєзнавства, яка передбачає не тільки відродження минулих досягнень, але і значне поліпшення стану справ на майбутнє. Ми сподіваємось на повне взаєморозуміння і допомогу владних структур. Девіз цієї програми: “Туризм — у кожну школу! Кожен учень — турист!” говорить сам за себе.
Telegram Channel