Владика Михаїл: Все у нашому спільному Українському домі буде добре, якщо будемо вірити в себе.
Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.
На Горохівщині владика Михаїл розділив з вірянами очікування омріяного Томоса
З жителями Угринова, що на Горохівщині, митрополит Луцький і Волинський Михаїл зустрічається часто
І не лише у великі православні свята. Завжди повагом всім розказує, що їхнє село свято дорожить вірою і працею - головними цінностями, з котрих твориться Україна. Хресто-Воздвиженську церкву величає настільки благодатною, що в ній душа бажає не переставати співати найгарніші молитви. Цього разу поважний архієпископ знову аж усміхнувся від задоволення, побачивши на порозі святині своїх найочікуваніших парафіян - діточок. І старшенькі Наталія Лукановська, Богдан Марчук, Михайло Сегет, Лілія Неліпович, Вікторія Давидчук, і наймолоша в цьому чудовому товаристві чотирирічна Настуся Рудь із дитячою щирістю завіншували владику зворушливими віршами…
Божественну Літургію владика звершив у співслужінні з деканом Горохівського деканату о. Андрієм Сидором, настоятелем Хресто-Воздвиженського храму села Угринова о. Миколою Сегетом, духовенством Горохівського і Луцького деканатів Української Православної Церкви Київського Патріархату. В спільній молитві перебував керівник угринівського ПОСП імені Шевченка, заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради, будівничий храмів і меценат АТО Андрій Турак.
Найперше просили у Всевишнього миру для України, повернення додому всіх її захисників з неоголошеної війни на Донбасі, мудрості владі і омріяної українцями Єдиної помісної української православної церкви.
Найперше просили у Всевишнього миру для України, повернення додому всіх її захисників з неоголошеної війни на Донбасі, мудрості владі і омріяної українцями Єдиної помісної української православної церкви.
В унісон священнослужителям славу Богові складали хористи церкви. Вже потому хтось із священиків назве той спів ангельським, а регента хору, матушку Наталію Сегет - жінкою з даром від Бога навчати односельчан милозвучному співу. А як прийшла пора, мами і татусі, бабусі і дідусі понесли і повели до причастя найдорожчих синочків, донечок, внучат… І це таїнство бачилося знаковим для дорослих, знаним дітьми.
Проповідь до вірян угринівської церкви митрополит Луцький і Волинський Михаїл розпочав міркуванням про те, що найбільший дар Бога людині - то слово, яким вона має прославляти Творця, щоб бути щасливою. «Ми хочемо, щоб ніяка стороння сила не впливала на людей і вони мали свободу вибору. Свобода закладена Господом Богом. Господь, знаючи, що Адам і Єва можуть згрішити, знаючи наслідки, не позбавив Адама свободи. Чому сам Бог не позбавив цієї свободи людини, а хтось може позбавити цієї свободи нині?», «Ті люди пожинають добро і позитив, які їх сіють», «Належить пам’ятати, що ми, як образ-подобія Божа, є носіями добра і правди», «Дух Божий дихає там, де людина готова Його прийняти», «Добре життя ми самі налаштовуєм, як і погане творим», «Справжній християнин той, який любить Бога, свою землю і не шукає кращої землі», - проповідував мудрість владика.
Назвав історичним день 11 жовтня 2018 року, в який Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Православній церкві України, а ще закликав вірити, що все у нашому спільному Українському домі буде добре, якщо будемо вірити в себе.
Коли ж заговорив про очікуваний Україною Томос, наче пройнявся особливим світлом: з гордістю і любов’ю переповів людям шлях до об’єднання церков, назвав історичним день 11 жовтня 2018 року, в який Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Православній церкві України, а ще закликав вірити, що все у нашому спільному Українському домі буде добре, якщо будемо вірити в себе. Просив молитися, щоб на Об’єднавчому соборі, який відбудеться наприкінці листопада цього року за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос, було утворено Єдину Помісну Українську Православну Церкву і обрано її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання ним Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.
Владика Михаїл сердечно подякував за українську позицію в державних і церковних справах Андрієві Тураку і запросив його до слова.
- Тішуся, що врешті закінчилася московська брехня, що з нами віра і правда. Ми вибороли її протягом віків. Я радий за нас, угринівці, - мовив Андрій Антонович.
За звершене недільне Богослужіння владиці Михаїлу, декану Горохівського деканату о. Андрію Сидору, собору священиків від себе особисто і парафіян Хресто-Воздвиженського храму висловив сердечну вдячність його настоятель о. Микола Сегет.
