Невеличка замітка “Де “закопані” бюджетні гроші?”, яка була надрукована у “Волині” на початку травня цього року і розповідала про те, як у селі Облапи Ковельського району побудували з недоліками спортзал, викликала серед читачів чималий резонанс...
Ярослав ГАВРИЛЮК
Невеличка замітка “Де “закопані” бюджетні гроші?”, яка була надрукована у “Волині” на початку травня цього року і розповідала про те, як у селі Облапи Ковельського району побудували з недоліками спортзал, викликала серед читачів чималий резонанс.
Нагадаю, що до міжрайонної прокуратури із колективною заявою звернулись мешканці села та представники політичних партій (всього 38 підписів). Вони повідомили прокурору неприємні факти: “дах нової споруди почав протікати, дощова вода постійно потрапляє на підлогу і її доводиться відкачувати. А взимку через вентиляційні шахти до приміщення потрапляв сніг. Деякі стіни уже дали тріщини”. У замітці без будь-яких звинувачень вказувалося, що споруду будували приватні фірми “ОлШе” та “Верес”, ПМК-22, СПМК-6 та підприємство “Електро”. Хто саме допустив недоліки у роботі – повинна була з’ясувати перевірка спеціалістів. Однак в деяких керівників спалахнули неабиякі амбіції від того, що в обласній газеті згадали їх організації. Першим до автора публікації зателефонував директор Волинського управління ЗАТ “Електро” Іван Салій. Пригрозивши великими неприємностями, Іван Федорович почав переконувати в тому, що на території нашої області існує лише одне підприємство з назвою “Електро” – яким він керує, і його підлеглі участі в будівництві спортзалу в Облапах ніколи на брали. Іван Салій був дещо розчарований, коли дізнався про те, що у Ковелі на вулиці Ватутіна теж знаходиться “Електро”, товариство з обмеженою відповідальністю, яке й було причетне до цього будівництва. Згодом до редакції газети “Волинь” надійшов офіційний лист від директора колективного підприємства “Верес” Юрія Шлюєва. “Хочу із всією відповідальністю заявити, що до проведення будівельних робіт на даних об’єктах (соцкультпобуту в Облапах) працівники КП “Верес” не залучались”, – наголосив Юрій Миколайович. Як же так? А за що ж тоді на урочистому відкритті спортзалу тодішній голова Ковельської райдержадміністрації Віталій Карп’юк висловив усну подяку Юрію Шлюєву і всім тим, “хто трудився на будівництві”?! Ще один лист прийшов на адресу редакції від генерального директора ТзОВ “ОлШе” ЛТД Олега Шевчука. Як твердить Олег Володимирович, згідно з договором підряду на капітальне будівництво його фірма споруджувала фундамент, робила цегляну кладку стін, виготовила та змонтувала металеві конструкції для даху. Мовляв, акти виконаних будівельно-монтажних робіт свідчать про якісний підряд. Ну, а те, що трапилось із дахом уже через кілька місяців, написали в заяві до прокуратури свідки – селяни та активісти місцевих осередків політичних партій. Отже, керівники Волинського управління ЗАТ “Електро”, колективного підприємства “Верес” та товариства “ОлШе” стверджують, що їх організації до недоброякісної роботи при спорудженні спортзалу в селі Облапи не причетні. Як виявилося, бракоробів взагалі не знайшли, а, може, й не шукали…