Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
У Рівному на тренуванні служб цивільного захисту дим був справжнім

Загалом у навчанні приймали участь понад 70 працівників служб цивільного захисту. Було задіяно 16 одиниць спецтехніки.

city-adm.rv.ua

У Рівному на тренуванні служб цивільного захисту дим був справжнім

Масштабні навчання із порятунку людей під час терорестичної атаки відбулися в приміщенні Рівненського регіонального центру надання адміністративних послуг

 За ініціативи управління надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому та за підтримки міськрайонного управління ГУ ДСНС у Рівненській області, в Рівному відбулося планове штабне тренування щодо дій служб цивільного захисту в особливий період. 

Керівник штабного тренування отримує повідомлення про виявлення у адміністративному приміщенні 1-го поверху ЦНАПу підозрілих предметів схожих на вибухові пристрої, за декілька хвилин і про потужний вибух, внаслідок якого загинула одна людина, а 10 відвідувачів закладу отримали поранення та опіки.

Вперше такі навчання було проведено на одному з найбільших об’єктів з масовим перебуванням людей – Рівненському ЦНАПі. За тактичним задумом, з робочого місця чергового спеціаліста управління з питань НС, за номером телефону «1553», проводиться оповіщення керівного складу цивільного захисту та оголошується «ЗБІР». Керівник штабного тренування отримує повідомлення про виявлення у адміністративному приміщенні 1-го поверху ЦНАПу підозрілих предметів схожих на вибухові пристрої, за декілька хвилин і про потужний вибух, внаслідок якого загинула одна людина, а 10 відвідувачів закладу отримали поранення та опіки. Крім того, у зоні ураження залишилось декілька осіб, а на 1-му поверсі адмінприміщення виникла пожежа. Силами працівників проводиться евакуація відвідувачів центру.          У динаміці подій, отримано повідомлення, що під час вибуху та пожежі група злочинців здійснила захоплення заручників з вибуховими речовинами у руках вимагають кошти у великій сумі та транспортні засоби. На місце виникнення надзвичайної події за сигналом «Тривога» прибули всі оперативні служби цивільного захисту міста Рівного. Співробітники ДСНС, негайно провели оперативне розгортання та приступили до ліквідації пожежі. Тим часом, інше відділення рятувальників в апаратах захисту органів дихання кинулись на порятунок умовних потерпілих. У цей час, підрозділ спеціального призначення Управління СБУ оперативно звільнив заручників. Піротехніки швидко здійснили розмінування умовної вибухівки. Загалом, майже півтори години знадобилось оперативно - рятувальним службам щоб ліквідувати умовну надзвичайну ситуацію.

По завершенню практичної частини навчань, рятувальники провели інструктаж працівникам ЦНАПу та роз’яснили порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій подібного характеру. Крім того, медики практично показали як надавати першу домедичну допомогу.

Джерело: Офіційний сайт Рівненської міськради
Telegram Channel