Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
Відомі дитячі хірурги зі США і Польщі безкоштовно зробили в Україні п’ять надскладних операцій

Професор Даріуш Патковський оперує спільно з львівськими дитячими хірургами.

Zaxid.net

Відомі дитячі хірурги зі США і Польщі безкоштовно зробили в Україні п’ять надскладних операцій

За ходом операцій спостерігали понад 100 дитячих хірургів з Києва, Житомира, Сум, Одеси, Запоріжжя, Кропивницького, Тернополя, Луцька та інших міст країни

Минулого тижня, 16-17 листопада, у центрі мініінвазивної хірургії львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ спільно з львівськими дитячими хірургами проводили надскладні операції дітям відомі дитячі хірурги зі США і Польщі, передає Zaxid.net.

До Львова, аби провести майстер-клас для українських колег, прилетіли дитячі хірурги зі світовим ім’ям: професор з Чикаго Том Лоб, завідувач клініки та кафедри дитячої хірургії Вроцлавського медичного університету Даріуш Патковський і завідувач кафедри та клініки дитячої хірургії Сілезького університету Забже-Катовіце Войцех Корлацький.

Вони взяли участь у п’ятому міжнародному майстер-класі із мініінвазивної дитячої хірургії на запрошення львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ і кафедри дитячої хірургії.

На консультацію до закордонних світил приїхали хворі діти з Харкова, Полтави, Івано-Франківська та інших міст. Хірурги проконусультували 20 дітей з загальнохірургічними та урологічним проблемами.

Професор Том Лоб з Чикаго, за словами Андрія Дворакевича, є легендою дитячої хірургії у світі.

У Львові він поділився досвідом проведення роботичних операцій з дитячими хірургами України та спільно із львівськими колегами ендоскопічно прооперував дівчинку, в якої була пухлина яйника.

Даріуш Патковський спільно з дитячими хірургами ОХМАТДИТу прооперував трьох дітей зі складними патологіями, зокрема, зробив і першу операцію шестимісячному львів’янину з атрезією стравоходу.

На приїзд професора Даріуша Патковського до Львова чекало чимало дітей, зокрема шестимісячна дитина зі Львова, у якої діагностували атрезію стравоходу (відсутність частини стравоходу). Даріуш Патковський допомагає дітям позбутися цих складних патологій мініінвазивним способом. До речі, у лютому цього року професор вперше в Україні зробив таку операцію у Львові – заново сформував стравохід півторамісячному малюку з Києва мініінвазивним способом. Тож за приїздом професора до Львова стежать батьки дітей зі схожими проблемами зі всієї України.

Даріуш Патковський спільно з дитячими хірургами ОХМАТДИТу прооперував трьох дітей зі складними патологіями, зокрема, зробив і першу операцію шестимісячному львів’янину з атрезією стравоходу. Такі операції проводять у кілька етапів. Аби провести дитині другу операцію, він через два тижні на вихідні спеціально прилетить до Львова.

Доктор Войцех Корлацький із Забже вперше приїхав до Львова, але львівські хірурги сподіваються, що відтепер його візити стануть частішими, бо українських хірургів дуже зацікавив його досвід проведення ендоскопічних операцій дітям. Він спільно з дитячими хірургами ОХМАТДИТу прооперував дитину, в якої були проблеми з жовчним міхуром і жовчними шляхами.

Хірурги з України мали можливість спостерігати за «живою» хірургією, бо операції із ендоскопічної операційної ОХМАТДИТУ транслювали у конференц-зал готелю, де зібралися медики.

Закордонні спікери також провели практичні заняття на симуляторах-тренажерах, що імітують справжні операції у дітей. Усі лікарі мали можливість впродовж двох днів попрактикуватися на тренажерах.

Telegram Channel