Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
100-річчя Союзу українок: на Волині урочисто відзначатимуть річницю створення організації

Головна мета організації - захист прав жінок

firtka.if.ua

100-річчя Союзу українок: на Волині урочисто відзначатимуть річницю створення організації

25 листопада 2018 року у Луцьку відзначатимуть 100-річчя із дня заснування Союзу українок. Відтак, за участі голови Всеукраїнської громадської організації Союз українок Орислави Хомик та керівників організацій інших областей відбудеться прес-конференція. Опісля – урочиста академія «Берегині української духовності»

Слід зазначити, що Союз Українок – це добровільна всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація, яка є спадкоємицею демократичних традицій Союзу українок, що діяв в Україні з 1917 року. Однак, у 1939 році внаслідок більшовицької окупації був ліквідований та відновив свою діяльність лише у 1991 році.

Основна мета – об’єднання українських жінок в демократичному русі, захист їхніх прав, досягнення гендерної рівності, спрямування творчих сил на утвердження в суспільстві історичних святинь, національних ідеалів і духовної культури, виховання нової генерації української молоді, здатної будувати правову демократичну українську державу.

Між іншим, Союз українок на Волині діяв з 1927 до 1939 року. Натомість у 90-ті роки під час національного і духовного відновлення України відродився Союз українок як в Україні, так і на Волині. Головою Волинського відділу Союзу українок було обрано Марію Вислоцьку. А у 1992 році її місце посіла Любов Ганейчук. Відтоді почали створювати міські та районні організації, осередки Союзу українок.

Робота відділу постійно спрямована на національне та духовне відродження, відновлення історичної пам’яті українського народу, відродження його традицій, звичаїв, культури, споконвічної шляхетності. Активною є участь волинських союзянок у благодійній діяльності, волонтерському русі та підтримці воїнів у зоні АТО.

Між іншим, Союз українок на Волині діяв з 1927 до 1939 року. Натомість у 90-ті роки під час національного і духовного відновлення України відродився Союз українок як в Україні, так і на Волині.

Для прикладу:

на Великдень зі свяченими пасочками і крашанками союзянки відвідували військові частини;

на Різдвяні свята союзянки брали у свої родини дітей з півдня та сходу України;

великодні святкування з відвідуванням одиноких жінок, солдатів та вручення їм освячених пасхальних подарунків – пасок та крашанок;

надсилання бібліотечок української книги у військові частини АР Крим та у школи Донеччини, діаспорі Республіки Польщі та Білорусії;

опіка над дітьми, чиї батьки загинули в АТО;

співпраця із жінками-переселенками із Криму та жінками-повстанками;

збирають теплі речі, плетуть шкарпетки та маскувальні сітки, шиють маскувальні халати, готують сухі борщі;

відвідують поранених у військовому шпиталі.

Програма дня:

8.00 – зустріч гостей (світлиця Союзу українок);

10.00 – святкова літургія (Свято-Троїцький кафедральний собор). Покладання квітів до пам’ятника Лесі Українки та до барильєфа Галшки Гулевичівни; стели «Герої Небесної сотні» та волинян, які загинули за єдність та незалежність України в АТО;

12.00 – прес-конференція;

13.00 – урочиста академія з нагоди 100-річчя Союзу українок України;

15.00 – виступи художніх колективів Волині;

16.00 – екскурсія у музей Волинської ікони та Луцький замок.

Telegram Channel