Курси НБУ $ 29.25 € 31.34
Учителів зарубіжної літератури вчили бути сучасними

Щоб навчання було ефективним і плідним

Ковельська районна державна адміністрація

Учителів зарубіжної літератури вчили бути сучасними

Сучасний вчитель – сучасний урок! – під таким гаслом пройшов семінар - практикум для вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти району на тему «Сучасний урок зарубіжної літератури: традиції та інновації»

Учасників семінару гостинно приймав педагогічний колектив опорного навчального закладу «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.». Організатори заходу поставили перед собою актуальні цілі: підвищення методичної підготовки педагогів, мотивація діяльності вчителя з питань удосконалення уроку, сприяння зростанню педагогічної майстерності вчителів у підготовці та проведенні занять з учнями.
Теоретичний модуль семінару відкрили Надія Марцинюк, завідуюча районним методичним кабінетом, Наталія Лук’янчук, начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту, охорони здоров’я Дубівської ОТГ, Олена Балецька, директор ОНЗ «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.». В цій частині заходу присутні познайомились із новітньою презентаційною технологією – скрайбінгом. Методист районного методичного кабінету Лариса Дятел продемонструвала проект «Чому потрібно читати книги?», виконаний скрайбером - ученицею 11 класу Іриною Миколаюк в техніці скрайбінг – аплікація.
В практичному модулі заходу було розкрито тему інтеграції в освіті. Учасники семінару ознайомились із видами інтеграції та доцільністю їх використання на уроках зарубіжної літератури.

еоретичний матеріал було продемонстровано на інтегрованому презентаційному уроці (зарубіжна літератури та мистецтво) в 9 класі на тему «Романтизм – напрям в літературі і мистецтві», який провели вчителі школи Лариса Дятел і Тетяна Калінчик. Результатом роботи на уроці став створений учнями лепбук - портрет епохи. Експрес – урок з української мови «Розмовляймо державною мовою правильно» провела Тетяна Уєвич, вчитель української мови ОНЗ «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.».

Цікавим та інтерактивним став останній модуль семінару – практикуму – підсумково – аналітичний. В ньому було проведено майстер – клас «Сучасні підходи до організації уроку зарубіжної літератури» та тренінг «Моделювання роботи вчителя зарубіжної літератури в сучасних умовах», які провели Лариса Дятел, методист районного методичного кабінету, Людмила Троцюк, заступник директора ОНЗ «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.» та Тетяна Калінчик, вчитель ОНЗ «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.». Всі учасники методичного заходу охоче приймали участь у виконанні запропонованих завдань, обговоренні актуальних проблем планування сучасного уроку та залюбки презентували власне бачення ролі вчителя.

На завершення семінару – практикуму вчителі зарубіжної літератури поділились думками про проведений захід. «Ми всі є вчителями нового століття, і всі, я переконана, ціле життя працюватимемо, щоб навчання було ефективним і плідним, стало радістю і задоволенням для учнів», - підсумувала Людмила Бединська, керівник районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури, заступник директора ЗОШ І-ІІІ ст. с. Уховецьк.

Джерело: Відділ освіти райдержадміністрації
Telegram Channel