Курси НБУ $ 29.25 € 30.84
Цьогоріч на Волині ще планують придбати житло за держкошти для 17 дітей-сиріт

Фото з вільних джерел

Цьогоріч на Волині ще планують придбати житло за держкошти для 17 дітей-сиріт

З 2017 року з державного бюджету виділяють кошти для забезпечення житлом дітей-сиріт. Зокрема, минулоріч Волинська область отримала більше 3,3 млн грн. Натомість, у 2018 році обсяг державної субвенції становить 6,9 млн грн.

Як повідомляє начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук, частину цих коштів, а саме 1 млн 940 тис. грн наразі виділили для початку робіт із будівництва нового житла для дитячого будинку сімейного типу в м. Рожище. Замовником будівництва є Рожищенська міська рада, яка є власником земельної ділянки та у подальшому буде приймати будинок на баланс. На сьогодні виготовлено проектну документацію, отримано експертний висновок та планується оголошення тендеру, повідомляє Відділ інформаційної політики ОДА.

Окрім того, днями в головній адмінбудівлі краю під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець проведено засідання комісії з питань визначення напрямів та об’єктів, на які буде спрямовано у 2018 році субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, де вивчено пропозиції міських рад, райдержадміністрації та об’єднаних територіальних громад щодо придбання об’єктів нерухомості для забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Так, розподілили решту субвенції з державного бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт. Отож, цьогоріч очікується придбання 12 квартир для 17 осіб з числа дітей-сиріт.

У 2017 році за кошти субвенції придбано 1 будинок та 7 квартир для 11 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

З 2012 року на Волині діє обласна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Її реалізують на умовах співфінансування видатків з обласного, міських, районних, сільських, селищних бюджетів.

Житло, яке купують за кошти програми – соціальне. Воно перебуває на балансі сільських, селищних та міських рад і надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа виключно в користування, на підставі договору найму.

Усього за час дії Програми у 2012-2016 роках освоєно кошти у сумі 16 млн 156 тис. грн, з них – 7 млн 357 тис. грн – кошти обласного бюджету. Як результат, придбано соціальне житло для 150 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Разом із тим, проведено ремонтні роботи у житлі, яке належить на праві власності 182 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа.

За ініціативи ОДА за рішенням обласної ради від 2 лютого 2017 року № 10/29 затверджено обласну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки.

Відтак, у 2017 році для цих цілей освоєно більше 7 млн грн, з них – 3,8 млн грн – кошти обласного бюджету. За ці кошти придбано 19 соціальних квартир та будинків . Всього минулого року забезпечено соціальним житлом 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Проведено ремонтні роботи у житлі, яке належить на праві власності, 21 дитині та особі цієї категорії.

Житло, яке купують за кошти програми – соціальне. Воно перебуває на балансі сільських, селищних та міських рад і надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа виключно в користування, на підставі договору найму.

На 2018 рік розпорядженням голови облдержадміністрації для виконання заходів Програми розподілено між місцевими бюджетами кошти у сумі 2 млн 790 тис. грн, відповідно до асигнувань, затверджених у місцевих бюджетах. Наразі придбано житло для 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, заплановано до кінця року придбання житла ще для 4 осіб. Окрім того, проводяться ремонтні роботи у житлових приміщеннях, які належать на праві власності, 18 дітям та особам з цієї категорії.
 

Telegram Channel