Курси НБУ $ 41.77 € 48.87

КУДИ ПІТИ ВЧИТИСЬ ІНВАЛІДУ?

— І в цьому році Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів оголосив набір на навчання за професіями: соціальний робітник, вишивальниця, секретар керівника, швачка, перукар, взуттьовик, слюсар з ремонту автомобілів, бджоляр...

Євгенія СОМОВА

З Галинкою Кліщук ми зустрічалися в її рідній Синявці ще взимку. Приїхала на вихідні додому з Лютежа — вчилася там у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів, освоювала професію швачки. Дівчина захоплено розповідала про друзів, педагогів, показувала привезені фото.

— Ось ми з дівчатами в кімнаті гуртожитку, а це — на уроці, в майстерні.
Розповідала, що разом з нею вчилися юнаки та дівчата на інвалідних візках (у центрі створені всі умови для них), і старші, які через інвалідність не могли працювати за раніше набутою професією. Дівчина завершувала навчання. Тож усі думки були про роботу. Галині запропонували вакансію на Київській швейній фабриці.
— Певне, відмовлюсь від пропозиції, бо ж ніде жити,— ділилася думками. — Фабрика не має гуртожитку, а наймати квартиру не по кишені. Доведеться повертатися додому. Але чи знайду тут роботу?..
Нещодавно я зателефонувала до Галинчиного опікуна, голови Турійської районної організації інвалідів Йосипа Шклярука, поцікавилася подальшою долею дівчини-інваліда, героїні однієї з моїх публікацій.
— У Галі все гаразд, — бадьоро відрапортував Йосип Якович. — Має роботу. Працює швачкою у службі по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян, що при районному управлінні праці і соціального захисту населення. І ще одна приємна новина — вона вийшла заміж.
Добре, подумалося, що доля, врешті-решт, повернулася обличчям до сироти, що вона знайшла застосування знанням, здобутим у Центрі професійної реабілітації інвалідів. До речі, торік там навчалося 29 інвалідів-волинян. Чимало з них були працевлаштовані (роботу для випускників шукають центри зайнятості за місцем проживання) або трудяться вдома — шиють одяг, ремонтують взуття. Словом, заробляють на життя.
— І в цьому році Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів оголосив набір на навчання за професіями: соціальний робітник, вишивальниця, секретар керівника, швачка, перукар, взуттьовик, слюсар з ремонту автомобілів, бджоляр,— повідомила мені провідний спеціаліст головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Алла Гайдучик. — Ми підбираємо бажаючих вчитися там. Навчання поєднується з медичними процедурами і психологічною реабілітацією. Центр забезпечує слухачів чотириразовим харчуванням, гуртожитком.
Конкретніше про умови направлення інваліди можуть дізнатися у місцевих органах праці і соціального захисту населення чи безпосередньо у центрі, що знаходиться за адресою: 07352, Київська область, Вишгородський район, с. Лютіж, тел. 8 (044) 96-40-010.
Telegram Channel