Курси НБУ $ 44.09 € 51.76
На наших продуктах з'являться цікаві європейські позначки

Покупець повинен отримувати максимум правдивої інформації.

AgroDay.

На наших продуктах з'являться цікаві європейські позначки

Відповідне рішення прийняла Верховна Рада України, проголосувавши 231 голосом «за» законопроект № 8450 «Про інформацію для споживачів харчових продуктів»

Згідно даного документу, інформація на упаковці має бути чіткою, точною та легкозрозумілою для споживача і базуватися на принципі «не ввести його в оману».

Етикетка повинна бути розбірливою, а всі дані розміщуватися на видному місці. Висота шрифту малих літер — дорівнювати або бути більшою 1,2 мм (зараз це 0,8 мм).

 Харчові продукти  в Україні маркуватимуть за європейськими стандартами.

Серед інших обов’язкових правил – вказувати наявність можливих алергенів, наявність ГМО (а не його відсутність), чи піддавався продукт розморожуванню, чи додавалася в нього вода тощо.

При цьому обов’язкова інформація про харчові продукти не повинна бути захована  або спотворена іншою текстовою або графічною інформацією.

В пояснюючій записці до документа зазначається, що він був розроблений  для приведення вітчизняного законодавства у відповідність до положень регламентів Європейського Союзу — покупець повинен отримувати правдиву інформацію та має робити свідомий вибір на користь покупки того чи іншого продукту.

Джерело: AgroDay
Telegram Channel